Якби цього не сталось, то мовна політика Києва була б більш компромісною. Таку думку у своєму блозі "Грані правди" висловив журналіст Павло Казарін.

​Повний блог Англійська мова замість російської: чому це важливо для українців

Політизація мови

Він зазначив, що "на варті фактичної двомовності" були б голоси жителів Півдня та Сходу. Однак Москва сама позбавила їх доступу до українських виборчих дільниць.

Росія зламала баланс, який існував десятиліттями. Тепер (країна-агресор – 24 канал) змушена безсило спостерігати за тим, як Україна займається експортом самої себе всередині країни,
– заявив Казарін.

На його думку, багато людей бачать у питанні мови загрозу для звичного способу життя, бо протестують проти будь-яких змін. Однак в політизації російської мови варто звинувачувати, за його словами, Москву.

Журналіст підкреслив, що Росія надала питанню мови політичного характеру ще у 2014 році. Зокрема тоді, коли російські бойовики окупували Крим. На його думку, одна з причин для цього – щоб кримчани не вчили українську мову.

Перевага Росії

Також Казарін зазначив, що мова відкриває доступ до контенту, а контент служить провідником у світ цінностей. Він наголосив, що така схема дозволяла Росії зберігати вплив на своїх сусідів, зокрема, на Україну.

Російського контенту було більше, ніж українського. Інвестиції в продукт дозволяли Москві випускати частіше, більше і яскравіше. Ситуація "зрозуміло без перекладу" ставила український продукт в програшну позицію,
– пояснив Казарін.

Мовне питання: головне

Повний випуск блогу "Грані правди": дивіться відео