Іншими словами, можливий військовий конфлікт знищить усі трофеї РФ, отримані з часів інтервенції в Сирію, і це може статися швидше, ніж очікується, пише старший науковий співробітник Atlantic Council Стівен Бланк.
Читайте також: Росія розпалює масштабну війну на Близькому Сході, – експерт
Водночас, поки Москва зацікавлена у стабілізації Сирії та можливому реформуванні уряду Башара Асада, життєво важливим інтересом Ірану є продовження правління сирійського диктатора, який стане іранською маріонеткою, а на території його країни Іран зможе розгортати власні сили на шляху до Середземного моря. І така перспектива є прямою загрозою для існування Ізраїлю, пояснює екперт.
Саме тому Ізраїль не тільки завдає ударів по об'єктах протиповітряної оборони та іранських базах у Сирії, ізраїльські чиновники також неодноразово попереджали, що вдарять по Ірану ще до того, як той встигне отримати нові бази, звідки буде провокувати терористичні атаки і здійснювати прямі напади на Ізраїль, зауважує автор статті.
Москва, яка має міцні зв'язки як з Іраном, так і з Ізраїлем, повинна стати на бік останнього, тому що лише так можна стримати Іран. І Москва просто повинна так зробити – інакше її будуть розцінювати як фейкову суперсилу. Проте, Москва одночасно всебічно підтримуватиме Іран проти будь-яких спроб США чи Заходу скасувати ядерну угоду з Іраном, укладену в 2015 році,
– радить Бланк.
Більше того, інтереси Росії та Ірану щодо сприяння Асаду тісно переплітаються, продовжує аналітик. Москва не протидіяла жодній іранській ініціативі в Сирії, починаючи з 2015-го. І якщо формально Росію та Іран ледь можна назвати союзниками, насправді вони діють у тандемі. Потужні інтереси Москви тепер обертаються навколо цього партнерства. Дуже малоймовірно, що Москва почне використовувати доступні їй важелі впливу на Іран з метою утримувати країну від загроз Ізраїлю, поки не зрозуміє сутність іранського уряду та його інтерес стати лідером в цьому антиізраїльському русі на Близькому Сході, або зовсім викорінити цю державу, йдеться у статті.
Читайте також: Путін може наразити Росію на прямий конфлікт з Ізраїлем, – блогер
Між тим Ізраїль може використовувати іранську загрозу для того, щоб забезпечити підтримку прем'єр-міністру країни Беньяміну Нетаньягу та його коаліційному уряду. А заодно – спонукати США зробити те, чого Ізраїль поки не хоче або не може: призвести якщо не до зміни режиму, то, щонаймене, до масштабної ізоляції іранських сил. Такий хід подій був би дуже сприятливим і для сунітських арабських держав, робить висновок Бланк.
Нагадаємо, нещодавно російські ЗМІ повідомили, що глава Кремля Володимир Путін незабаром планує розпочати постачання в Сирію зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) С-300 "Фаворит" на безоплатній основі. Міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман у свою чергу застеріг Росію від такого кроку, попередивши, що Ізраїль може завдати удару по С-300 в Сирії, якщо його військових і техніку атакують у цьому регіоні.