Росії треба було зробити це досить давно, про це Столтенберг сказав під час прес-конференції, пише "Інтерфакс-Україна".

Дивіться також: Захоплені українські кораблі обпливають Крим і прямують в Очаків – карта

Генсек НАТО наголосив, що Росія не має права захоплювати судна.

Їхнє повернення відповідає міжнародним зобов'язанням Росії. Я вважаю, що це хороший фактор, і сподіваюся, що це допоможе досягти якогось прогресу у виконанні мінських угод, – сказав він.

Столтенберг вважає, що це також може допомогти зусиллям, яких докладають для нормандського формату, аби"знайти стійке політичне вирішення кризи в Україні.

Генсек НАТО також повідомив, що це питання будуть обговорювати голови МЗС країн НАТО в штаб-квартирі у середу, 20 листопада.

"Ми хочемо донести чіткий сигнал Росії, що вона повинна забезпечити свободу судноплавства в Азовському морі і Керченській протоці", – підкреслив Столтенберг.

Захоплення і повернення українських кораблів: що треба знати

  • 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки прикордонний корабель Росії протаранив буксир українських військових. РФ звинуватила судна ВМС у тому, що вони неправомірно увійшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і прямували до Керченської протоки.
  • Тоді ж агресор захопив 2 українських кораблі та взяв в полон 24 українських моряків. Їх згодом арештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО.
  • У травні Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити полонених моряків і захоплені судна "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу". Проте цього так і не відбулося.
  • 7 вересня РФ та Україна провели обмін утримуваними, під час якого на Батьківщину повернулися 24 військовополонені моряки.
  • Вранці 18 листопада Росія таки повернула Україні військові кораблі "Бердянськ", "Нікополь" та буксир "Яни Капу". Передача пройшла у відкритому Чорному морі.
  • Кремль переконує, що передача ніяк не пов'язана з рішенням Міжнародного трибуналу ООН та запланованим на 9 січня самітом нормандського формату