Про це повідомляє інформаційна агенція Reuters з посиланням на свідчення власних кореспондентів.

За їхніми словами, наразі немає незалежного підтвердження, що ці газові турбіни виробила саме фірма Siemens, яка, якщо постачатиме обладнання на територію анексованого півострова, може підпасти під санкції з боку ЄС.

Читайте також: Siemens подав до суду на російські компанії через поставки турбін до Криму

Зазначається, що це обладнання являє собою чотири циліндричні об’єкти довжиною у кілька метрів, які вкрито блакитним і сірим брезентом.

Натомість їхня форма повністю збігається з формою турбінних установок від Siemens, які складаються з самої турбіни та генератора.

Турбіни, Крим, Росія, Siemens
За формою нові турбіни нагадують обладнання від Siemens

Крім того, навколо обладнання ходять люди у блакитній формі. Таку ж саму форму можна помітити і на робітниках електростанцій у Сімферополі та Севастополі, куди мали встановити газові турбіни Siemens – наразі Крим потребує чотири газові турбіни, по дві з яких мають встановити на кожну з вищезазначених станцій.

Читайте також: Пєсков пояснив, звідки взялися німецькі турбіни Siemens в окупованому Криму

Також біля входу до порту можна помітити і озброєних людей, які не дозволяють туди заходити журналістам.

Саме ж обладнання вивозили з порту під пильним наглядом ескорту, який складався з поліцейських машин і позашляховиків.

Турбіни, Крим, Росія, Siemens
Турбіни у порту Феодосії

Як повідомляє ресурс з посиланням на власні джерела, відповідно до плану, другу партію турбін Siemens мали доправити до феодосійського порту саме цього місяця.

Читайте також: Встановлення турбін Siemens у Криму: скандал отримав продовження

Якщо обладнання, яке побачили журналісти у порту Феодосії, справді вироблялося компанією Siemens, це свідчитиме, що Росія все ж просуває свій план, незважаючи на позов від Siemens і попередження німецького уряду, що використання турбін Siemens негативно вплине на подальші інвестиції цієї країни у Росію. Також справа газових турбін яскраво продемонструвала, наскільки ЄС, його країни-члени та європейські компанії, мають намір посилити санкції проти Росії,
– підкреслюється у матеріалі Reuters.

Нагадаємо, на початку липня з'явилась інформація, що на станціях в окупованому Криму планують встановити турбіни німецького концерну Siemens. За даними агентства Reuters, дві турбіни моделі SGT5-2000E було вивантажено в порту Севастополя. Але ця історія отримала значний резонанс, відтак компанія вимагає повернути турбіни у початкове місце призначення – російську Тамань.