Про це в ефірі 24 Каналу заявила речниця оперативного командування "Південь". За її словами, загальний залп цих кораблів складає 32 ракети.

До теми Готують удари по "центрах прийняття рішень", – Фейгін про системи ППО на дахах Москви.

Речниця повідомила, що всі чотири ракетоносця є надводними. Решта як підводних, так і надводних суден повернулися у місця базування.

Корабельне угруповання має певні проблеми у зв'язку зі штормом на морі та поривчастим вітром, і тому виникла необхідність у ракетних носіїв зайти у пункти базування,
– пояснила Наталія Гуменюк.

За словами речниці, це спрощує роботу нашої системи спостереження, оскільки пуск з підводних човнів складно виявити. Але не дивлячись на те, що надводні пуски легше виявити, росіяни мають 32 ракети напоготові.

"Це говорить про те, що росіяни не відмовилися від системи готовності до точкових або масованих ракетних атак", – зазначила Гуменюк.

Росіяни готують ракетний удар: дивитися відео

Погода нам допомагає

Речниця вважає, що погодні умови сприяли тому, що окупанти зменшили інтенсивність використання дронів. Цього сезону штормове попередження та сильний вітер тривали в Південному регіоні довше, ніж зазвичай.

В цю пору року така погода типова, але вона мала менші періоди, наразі тривала довго. Напевне, і природа на нашому боці,
– припустила гуменюк.

За даними речниці ОК "Південь", росіяни ретельно вивчають можливість використання дронів, адже вони наразі базуються віддалено. Окупанти посилили повітряну розвідку, щоб шукати наші системи ППО, які не дають дронам проводити такі довгі перельоти.

"Їхня результативність щоразу зростає. Такі заходи вони, як правило, вживають кожного разу, щоб застосувати хвильову атаку дронами", – повідомила Наталія Гуменюк.

Ракетні обстріли України: важливі новини

  • Наталія Гуменюк ще 21 січня повідомила, що вороги готові до того, щоб почати ракетний обстріл. Росіяни проявляють активність, проводять авіарозвідку.
  • У Середземному морі перебуває 10 російських кораблів, з них – 5 носіїв ракет типу "Калібр" із загальним залпом у 72 одиниці. Але Росія навряд чи використовуватиме їх для ракетного обстрілу нашої держави, адже траєкторії польоту ракет мають проходити через країни НАТО – Туреччини або Греції.
  • Російський правозахисник та опозиційний політик Марк Фейгін вважає, що встановлення росіянами ППО на своїх адмінбудівлях у Москві може бути сигналом того, що окупанти планують атаку по українських центрах прийняття рішень. Вони хочуть ударити по Банковій, але розуміють, що отримають відплату.