Вдаються окупанти й до доволі дивних методів оборони окупованого Маріуполя та Азовського узбережжя. Детальніше про це 24 Каналу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Варте уваги "Все, що мали, вже кинули у вогонь": Буданов про неспроможність росіян протистояти ЗСУ

Росіяни будують додаткові фортифікаційні споруди під Маріуполем, але самому місті їх немає. Зараз росіяни також добудовують кілька мостів через річку Кальчик та річку Кальміус.

Вони частину річки просто засипали шлаком, навіть по дну протягнули колючий дріт. Це якесь безглуздя там відбувається. Не кажучи вже про замінування мостів, де сьогодні їздять цивільні автівки,
– зазначив Петро Андрющенко.

Поблизу міста росіяни фактично завершують укріплення. Натомість зараз вони зосередились на проведенні ліній оборони від селища Нікольське в бік села Стародубівки і до Розівки, що уже в Запорізькій області.

"Основне завдання цих ліній оборони – вже не Маріуполь. Вони для того, аби, коли прорветься фронт по лінії Вугледару та Пологів, не дати Силам оборони перерізати "пуповину" – дорогу життя в Крим", – зауважив Андрющенко.

Ця дорога суходолом з'єднує тимчасово окупований Кримський півострів та Росію. Цю частину почали потужно укріплювати, аби ускладнити вихід ЗСУ до Азовського узбережжя.

Петро Андрющенко про нові лінії оборони росіян: дивитись відео

Азовське узбережжя захищають

Фактично, все що є між Маріуполем та Бердянськом по лінії моря – це величезний військово-логістичний хаб, який використовують росіяни для навчань, ремонтів, перевезення ресурсів.

Крім того, якщо вийти, наприклад, до селища Урзуф – через 30 кілометрів там аеродром Приморсько-Ахтарська. Умовно, поставивши там "Гради" – можна перемелювати цей аеродром навіть з узбережжя Азовського моря,
– наголосив радник мера Маріуполя.

Звісно, це розуміють і російські окупанти, тому працюють над укріпленням та захистом лінії узбережжя. Потроху вони почали окопуватись і в районі пляжів.

Ситуація в Маріуполі: що відомо

  • Днями у Маріуполі знешкодили трансформатори, які забезпечували електрикою базу росіян. Внаслідок цього в окупантів дещо збільшилась загальна тривожність.
  • Росіяни використовують Маріуполь як логістичний хаб. Через шалені втрати під час контрнаступу ЗСУ на Запорізькому напрямку, туди через Маріуполь перевозять техніку. Зокрема, в партизанському русі "Атеш" зафіксували переміщення резервних танків та вантажівок.
  • 23 вересня був День міста Маріуполя. На цьому тлі Володимир Зеленський у традиційному зверненні нагадав, що Маріуполь – це українська територія та місто обов'язково визволять.