За даними омбудсмена, про це стало відомо з різних російських телеграм-каналів. Він також повідомив, що "розцінки" сягають сотні тисяч рублів.

Важливо Черговий теракт проти українців: усе, що відомо про удар балістичною ракетою по Краматорську

Лубінець вимагає покарання

До прикладу, за хлопчика, який "скоро піде до школи" пропонують 250 тисяч рублів (130 тисяч гривень). У листуванні вказано, що діти з України та не мають родичів.

Неможливо словами описати весь спектр емоцій. Російська Федерація підступно викрадає, вбиває, депортує та ґвалтує наших дітей. Як взагалі таке можливо в сучасному світі?!
– наголосив він.

Лубінець звернувся з закликом до Кіберполіції, Національної поліції та Офісу Генпрокурора, аби вони вжили належних заходів реагування, які допоможуть знайти і покарати винних, а постраждалих дітей повернути додому.


Скриншоти листування / Фото з телеграму Лубінця

У поліції заявили, що це – ІПСО

Поліцейські заявили, що інформація про використання в російській порноіндустрії викраденого в Україні хлопчика виявилась черговим ІПСО окупантів. Дитина на фото – росіянин, який живе з мамою та працює моделлю. Він рекламує одяг та взуття, тому росіяни вкрали його фото, які були у вільному доступі.

Сам Лубінець пояснив, що тема дітей – дуже чутлива. Тому після отримання цієї інформації омбудсмен звернувся до правоохоронних органів: направив офіційні листи до Національної поліції України, Офісу Генерального прокурора перевірити та вжити необхідні заходи.

Він подякував правоохоронцям за оперативну роботу.

Скільки Українців незаконно вивезли до Росії

Доля багатьох людей, яких загарбники вивезли до Росії, залишається невідомою. Про це розповів виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко. За його словами, росіяни почали депортацію українців з початку повномасштабної війни.

За словами правозахисника, дуже важко встановити точну кількість людей, яких окупанти депортували у Росію. Він зазначив, що усі цифри є досить умовними, оскільки через територію Росії також була можливість виїхати за кордон, а потім – повернутися до України. Українці виїжджали з Росії через Грузію та країни Балтії.

Однак кількість людей, яких депортувала Росія, є величезною. Як зазначив правозахисник, йдеться про десятки тисяч людей.

Він наголосив, що лише в одному Маріуполі були десятки тисяч людей, які або загинули, або їх вивезли. І далі немає жодної інформації по те, де ці люди перебувають – у Росії чи на території інших держав.

Жителям яких територій найбільше загрожує депортація в Росію

За словами Павліченка, окупанти особливо активно здійснюють депортацію українців з тих територій, які найближчим часом можуть звільнити Збройні Сили України.

Йдеться про лівобережжя Херсонщини та Запорізьку область. Навіть Маріуполь є у зоні фокуса наступу ЗСУ. Росія це розуміє. А для місцевого населення виникає велика загроза депортації,
– зазначив правозахисник.

Також активно триває депортація населення на Донеччині та Луганщині. Павліченко додав, що ще на початку повномасштабного вторгнення навіть з території квазіреспублік на Донбасі окупанти вивезли велику кількість людей.