Про це йдеться в заяві, яка була оприлюднена на офіційному сайті глави Гельсінської комісії сенатора Роджера Вікера.
Читайте також: Які наслідки для України матиме обрання російського генерала Прокопчука головою Інтерполу
Обрання генерал-майора Олександра Прокопчука новим директором Інтерполу схоже на те, коли лисицю призначають відповідальною за курник. Росія регулярно зловживає членством в Інтерполі з метою зведення рахунків та переслідування політичних опонентів, дисидентів і журналістів. Олександр Прокопчук був особисто втягнутий в цю стратегію залякування, яка зрештою спрямована на послаблення демократичних інститутів і посилення авторитарного режиму Путіна,
– наголошують сенатори.
За їхніми словами, якщо Прокопчук стане главою Інтерполу, немає сумнівів, що він продовжить зловживати запитами про розшук в Інтерполі та блокувати зусилля, спрямовані на змістовну реформу організації.
"Ми закликаємо всі 192 члени виступити за цілісність Інтерполу як законного міжнародного правоохоронного механізму й проголосувати проти пана Прокопчука. Ми продовжуємо закликати нашу адміністрацію застосовувати наш голос та вплив з метою забезпечення, що Путін та інші диктатори не змогли більше використовувати членство в Інтерполі на користь своїм мерзенним цілям", – йдеться в документі.
Під цією заявою підписалися американські сенатори від Республіканської партії Роджер Вікер, Марко Рубіо, а також представники Демократичної партії Джин Шахін і Кріс Кунс, які є членами Гельсінкської комісії США.
Нагадаємо, раніше 24 канал повідомляв, що 7 жовтня Мен Хунвей несподівано подав заяву про відставку з посади голови Інтерполу.
Одним з кандидатів на посаду глави Міжнародної організації кримінальної поліції є росіянин Олександр Прокопчук. Він, до речі, є старшим рідним братом представника України в ОБСЄ у Відні – Ігоря Прокопчука.
До слова, Олександр Прокопчук є кадровим співробітником російської розвідки, а в другій половині 1990-х років займався шпигунством проти США.
Що таке Інтерпол?Це міжнародна організація, яка допомагає знайти національним правоохоронним органам країн-учасниць у сфері боротьби з загальнокримінальною злочинністю людей, яких оголосили в розшук за підозрою. За статутом, бюро не має права втручатися або проводити політичну, військову, релігійну діяльність.