За даними джерел 24 каналу в українських спецслужбах, російський винахід із завданням кульового поранення самому собі припинив працювати десь з червня, адже командування військ запровадило каральні заходи щодо тих, хто вчинив самостріл. Після цього кілька місяців бажаючі втекти з фронту виставляли з окопів руки чи ноги, аби у них поцілили бійці ЗСУ.
Дивіться також Завдяки наказу пушиліна: бойовиків на Донбасі позбавляють зарплат, компенсацій та інвалідності
Втім, подібна тактика не виявилася надто ефективною, адже таких "трьохсотих" достатньо швидко припинили евакуйовувати з передової.
Розірвана рука як гарантія не участі у бойових діях
- Через отримання Україною новітнього західного озброєння бойові дії на всіх ділянках фронтів через пів року після початку повномасштабного вторгнення не втратили свою інтенсивність. Як і в лютому-березні 2022 року, бійці ЗСУ, ТРО та інших формувань завдають окупаційним військам не масовані, але дуже разючі удари.
- Кожне застосування HIMARS, ударних безпілотників, САУ та інших озброєнь з боку захисників України значно послаблює здатність росіян повноцінно вести бойові дії. Ракети HARM вибивають ППО окупантів, даючи можливість застосовувати БПЛА та штурмову авіацію, GMLRS нищать лінії комунікацій, склади та штаби загарбників, що також ніяк не сприяє посиленню морально-бойового духу орди.
- Оскільки ж кількість небажаючих воювати серед зведеного російсько-загарбницького війська ніяк не зменшується, а генерали лише віддають накази типу "ні кроку назад", у багатьох підрозділах окупантів панують панічні настрої.
- Всі рапорти на звільнення, прохання до командування відвести угруповання в тил на відновлення та спроби росіян, бойовиків та мобілізованих на Донбасі, у штабах вперто ігнорують. Через що загарбникам доводиться вигадувати нові способи ухилитися від перебування на передовій.
Тож путінські опричники вимушено вигадали "новітній" способі опинитися в тилу, не отримавши при цьому покарання від офіцерів. Перебуваючи в окопі, вони викидали з нього гранату та виставляли над нею руку. Всіх, хто отримав достатньо серйозні осколкові поранення, вимушено відправляли на лікування в тил. Ба більше, у більшості випадків такі "трьохсоті" ще й отримували по 3 мільйони рублів компенсації, а якщо дуже пощастить, то й взагалі опинялися вдома з документами про непридатність до подальшого проходження служби.
Однак розповсюдженість такого підходу призвела до того, що на ситуацію звернули увагу командири вищої ланки. Вони зрозуміли, що саме коїться на передовій, та почали офіційно звинувачувати майже всіх "трьохсотих" у недотриманні техніки безпеки. Це призвело до того, що солдатам з уламковими пораненнями повністю призупинили виплати компенсацій, навіть якщо травма була отримана внаслідок реальної участі в бойових діях.
На Луганщині вдруге мобілізовують поранених, які не долікувалися
Крім того, нестача резервів та особового складу в купі з великою кількістю небоєздатних через поранення, призвели до "рішучих реформ" у російській армії. шойгу та його підлеглі вирішили переглянути умови щодо визнання "трьохсотих" непридатними до участі у війні. Тож віднедавна замість того, аби відправляти особовий склад після лікування на проходження комісії, загарбників просто почали відправляти на фронт.
Особливо яскраво така ситуація проявилася на Луганщині, де мобілізаційні рейди дісталися до лікарень. Так, напередодні 24 серпня озброєні загони "комендатури" забрали з медичних закладів на фронт понад 100 травмованих, які навіть не пройшли лікування та відновлення. Багатьох "трьохсотих" відправили на передову з гіпсами та апаратами Ілізарова.