Російські ракети пролетіли над територією Сходу та Півночі Молдови. Водночас повітряна тривога на території країни не спрацювала.

Зверніть увагу На тлі масованого удару по Україні Трасс вимагатиме негайно провести саміт НАТО

Чому Молдова не збила російські ракети

Російські ракети пролетіли територією Молдови уранці 10 жовтня у проміжку між 8:33 до 9:02. На територію країни вони залетіли з Одещини, про що заявив міністр оборони Молдови Анатолій Носатий.

Російські ракети пролетіли над Сороцьким, Рибницьким та Флорештьським районами Молдови.

Російські ракети над Молдовою
Російські ракети над Молдовою / Інфографіка Newsmaker

Водночас у Міноборони Румунії відзначили, що запуск ракет, які пролетіли територією Молдови, відбувався з наземних або морських платформ на західному узбережжі тимчасово окупованого Криму.

Міноборони Молдови відзначило, що російські ракети перш за все становлять загрозу для цивільних літаків, які пролітають у повітряному просторі країни. Крім того, цей інцидент там називають грубим порушенням національного суверенітету.

Міністр оборони Анатолій Носатий відзначив, що ще однією небезпекою є те, що ціль таких ракет точно невідома і немає гарантій, що вони не можуть впасти під час польоту або змінити траєкторію руху. Таким чином ракети становлять загрозу й для інфраструктури Молдови.

Також Анатолій Носатий відзначив, що в Молдови є обладнання для виявлення ракет, однак ефективних систем ППО для їхнього збиття бракує – наявне озброєння застаріле. Тому і ці ракети збити не вдалося.

Росія могла запустити "Кинжали"

Ексочільник Генштабу армії Молдови Іон Коропчану зазначив, що країна є нейтральною у війні, але засуджує її. Водночас такі дії росіян є грубим порушенням щодо Молдови.

Однак водночас Коропчану відзначив, що ймовірність падіння однієї з ракет на території Молдови була малоймовірною, оскільки, за його словами, Росія запустила гіперзвукові ракети "Кинжал", у яких майже неможливі подібні інциденти.

Попри те ексочільник Генштабу також відзначив, що є загроза для цивільних літаків у повітряному просторі Молдови, адже ракети можуть просто зіткнутися з ними.

Також Коропчану пояснив відсутність повітряної тривоги в Молдові. За його словами, Міноборони після виявлення ворожих об'єктів повідомляє усі компетентні органи. Сповіщення про тривогу є сферою відповідальності генерального інспектора з надзвичайних ситуацій. Вочевидь, інспектор вирішив, що необхідності ввімкнення сирен немає.

Важливо – Зеленський розповів деталі масової ракетної атаки 10 жовтня: дивіться відео