Мовиться про облік осіб, схильних до втечі. І оскаржити це рішення юристам Навального не вдалося.

Радимо прочитати Відмовилася видати учнів, які ходили на мітинги: у Росії звільнили директорку школи

Навальний – "схильний до втечі"

Співробітник слідчого ізолятора "Матроська тиша" у Москві заявив, що Олексій Навальний двічі публічно говорив "про намір здійснити втечу". Через це Навального поставили на облік як схильного до втечі.

Юристи політика оскаржили це рішення. Однак суд у Москві визнав його законним. Так само невдалою була й перша спроба оскарження у суді Володимирської області Росії 2 червня.

Сам Олексій Навальний, у принципі, не заперечував, що говорив про втечу. Однак стверджував, що це був просто жарт. Насправді ж, мовляв, немає жодної причини, за якою його б могли поставити на профілактичний облік.

Натомість, за його ж словами, працівники колонії ночами будять Навального кожну годину. Навіщо? Бо так начебто треба робити, перевіряючи "схильних до втечі". Політик називав це "тортурами безсонням".

Коротко про справу Навального

  • У середині 2020 року опозиційного російського політика Олексія Навального отруїли. Після багатьох досліджень медики довели, що причина отруєння – нервово-паралітична речовина з групи "Новачок".
  • Навальний довго лікувався у Німеччині. Однак у січні 2021 вирішив повернутися до Росії. У Москві його негайно затримали – просто в аеропорту.
  • А дещо згодом і засудили – до 3,5 року ув'язнення. З урахуванням часу перебування під домашнім арештом, у підсумку в колонії Навальний має відсидіти 2 роки й 8 місяців.

Нагадаємо У Росії уродженку України засудили за участь в акції за Навального