Як повідомляє російське видання "Коммерсантъ" з посиланням на джерела, саме він і розповів спецслужбам про підготовку до теракту, однак ті таку інформацію визнали за неповну.

Джерело ресурсу розповіло, що вищезазначена людина займала найнижчий щабель в ієрархії бойовиків, тому знала деяких учасників відправленої до Росії диверсійної групи.

Однак, навіть зі своїми контактерами він підтримував лише телефонний зв'язок.

У підсумку правоохоронцям, визначивши таким чином мобільні номери передбачуваних терористів, вдалося з'ясувати, що всі сім-карти було придбано на ринках, тому вони є не прив’язаними до реальних людей.

Відтак, спецслужбам довелося обмежитися лише прослуховуванням переговорів бойовиків, сподіваючись в результаті знайти їх самих або хоча б з'ясувати подробиці.

Але в результаті зробити їм цього не вдалося, оскільки представники "Ісламської держави" користувалися телефоном рідко та говорили лише короткі фрази.

Також видання наголошує, що спецслужби, знаючи номери телефонів терористів, заблокували їх. Це, можливо, і стало причиною того, що другий виконавець так і не зміг здійснити теракт і просто залишив сумку з бомбою під лавою.

"Втім, поки це лише попередні, офіційно не підтверджені дані", – підкреслив ресурс.

Читайте також: З'явилося ім'я імовірного смертника, що здійснив теракт у Санкт-Петербурзі

Нагадаємо, 3 квітня приблизно о 14:40 за місцевим часом між станціями метро "Сінна площа" та "Технологічний інститут", що в самому центрі Санкт-Петербурга, пролунав вибух.

Пізніше стало відомо, що в підземці знайшли ще одну бомбу – на станції метро "Площа повстання" підозру викликала залишена без нагляду сумка. У ній і був вибуховий пристрій, замаскований під вогнегасник і начинений болтами. Його потужність оцінили приблизно в 1 кілограм в тротиловому еквіваленті.