Федеральне бюро розслідувань розцінило несподіваний від’їзд як спробу втечі, тому й арештувало підозрюваного, а разом з ним й інших 10 осіб причетних до шпигунства.
“Вони просто збирали чутки, їхні розвідувальні техніки були примітивними. Та інформація, яку вони надавали, не мала цінності. Вони даремно витрачали шалені гроші і докладали такі зусилля”, - заявив колишній агент ЦРУ Пітер Ернст.
Активною користувачкою соціальних мереж була ще одна підозрювана. Шпигуни мали свої сторінки в мережах “Однокласники”, Facebook, LinkedIn. У Білому домі стверджують, що шпигунський скандал не вплине на відносини Росії та США.
“Я впевнений, що шпигунський скандал не вплине на перезавантаження відносин з Росією. Ми досягли значного прогресу за останні півтора року”, - зазначив прес-секретар Білого дому Роберт Гіббс.
Бараку Обамі було відомо про шпигунську мережу, ще до візиту Дмитра Медведєва. Утім, розслідування таких справ залишається звичним явищем у відносинах двох держав. Американські агенти назвали викриту мережу всього лише “вершиною айсберга”. Дехто з затриманих почав працювати на Росію ще в 90-х роках.
2 хв
Російських шпигунів у США видали соціальні мережі
Білий дім не планував гучних арештів, проте коли один з підозрюваних у шпигунстві розмістив у соціальній мережі повідомлення про намір покинути Сполучені Штати, спецслужби вирішили діяти.