Про це пише у статті російський політолог Дмитро Орєшкін на сайті НВ.

Точно можна сказати лише одне: більшість росіян підтримують президента. За словами знайомих соціологів, 8 з 10 респондентів дійсно говорять, що схвалюють політику Путіна. Проте останнім часом намітилася зворотна тенденція. Згідно з опитуванням Левада-Центру, рейтинг президента знизився на 10% — з 83% в 2015 році до 73% в 2016-му,
— зазначає експерт.

За словами Орєшкіна, у Путіна були три сплески популярності, один з них — під час війни в Україні.

"У мілітаризованій, спрощеній і зведеній в чорно-біле протистояння суспільній свідомості "наш" лідер завжди буде дуже популярним, чого не скажеш про мирні умови. Весь досвід Путіна підтверджує це. У нього було три сплеску популярності: перемога над Чечнею на початку 2000-х років, над Грузією — в 2008-му, а тепер — над Україною (і "Кримнаш"). Ці перемоги багато в чому віртуальні. Те, що ми отримали в Чечні, — далеко не переможний результат. Те, що отримали в Грузії, — перемога тільки в умовах інформаційної ізоляції, тому що грузини прагнуть в НАТО і ЄС з тією ж силою, що і раніше. В Україні Путін зовсім програв, повністю втратив її і, як ніколи, віддалив від Росії. Однак пропаганда все це згладила і забезпечила різкий стрибок підтримки президента", — пише автор.

Однак, за його словами, епоха військового мислення закінчується. І рейтинг Путіна різко знизиться, якщо він знову не почне "маленьку звитяжну війну".

"Настає проблема багатовимірного мислення, коли є економіка, медичне обслуговування, соціальні програми і вони погані. У цих умовах рейтинг Путіна повзе вниз. Більш того, він буде повзти вниз і далі, якщо не почне якусь чергову маленьку звитяжну війну", — зазначає Орєшкін.

Читайте також: Путін боїться армії та ФСБ, — політолог