Про це 24 Каналу розповів громадський діяч з Казахстану Арман Шураєв. За його словами, російський диктатор понад усе боїться зради у своєму оточенні.
До теми Звільнення Мізинцева: в ISW пояснили нову хвилю ротацій у військовому керівництві Росії
Клани з'ясовують стосунки
Він зауважив, що в Росії склалася парадоксальна ситуація.
Законодавством там заборонені ПВК. Водночас в країні-агресорці можна побачити плакати з закликами йти до приватних військових компаній. Зараз в Росії є 7 чи 8 ПВК, і еліти під їхнім прикриттям формують під себе невеликі армії,
– пояснив Шураєв.
Ці армії потрібні російським елітам не для того, щоб здобувати перемогу – вони чудово розуміють, що в Україні дні окупантів полічені.
"ПВК їм потрібні для того, щоб завтра боротися за владу вже всередині Росії. Це більше схоже на з'ясування стосунків між кланами. І те, що не доробить ЗСУ з розвалу Росії, вони дороблять самі", – додав він.
Останній рік життя
Громадський діяч відзначив, що водночас Путін потроху звикає до думки, що це останній рік його життя.
Я не здивуюсь, якщо він в кишені тримає ампулу з ціанистим калієм. І в першу чергу його хвилює те, щоб померти без страждань та щоб його смерть була легкою та швидкою. Адже він чудово розуміє, в що саме втягнув Росію і що з ним вчинять його ж найближчі соратники,
– наголосив Шураєв.
Арман Шураєв пояснив, навіщо Путін звільняє російських генералів: дивіться відео
Кожний генерал бачить себе на троні
В країні-агресорці з кожним днем загострюється конфронтація в елітах. І це буде війна всіх проти всіх. Проте силовий блок має більш виграшні позиції, тому що він має адміністративний, людський, військовий ресурси.
Кожний генерал в Росії зараз бачить себе на троні. Історія Росії – суцільна боротьба за трон, інтриги, змови,
– відзначив співрозмовник.
Також потужну силу мають олігархи, серед яких останнім часом було багато "зливів".
"Зараз вони посилено домовляються між собою. Можливо навіть організують якійсь "общак", щоб захистити свої ресурси та активи, навіть шляхом повалення та знищення Путіна та інших кремлівських керівників", – припустив він.
Варто уваги Воробйов новий командувач Балтійського флоту: в ISW пояснили, що означають ротації в армії Росії
Більше про ротацію в російському генералітеті
- Аналітики американського Інституту вивчення війни зазначили, що на початку війни Путін не назначив єдиного командувача російським угрупованням в Україні, тому що сподівався швидко "взяти Київ". І це сприяло неефективному командуванню в перші місяці війни.
- У квітні минулого року Путін назначив на цю посаду генерала Алєксандра Дворнікова, але він до 9 травня не захопив повністю Донецьку та Луганську області, як хотів Путін, і його було звільнено.
- Після командувачем став генерал Геннадій Жидко, який так само як і Дворніков, був наближеним до начальника Генштаба Валєрія Герасимова.
- Пізніше під тиском ультранаціоналістичної спільноти російський диктатор призначив командувачем угруповання в Україні Валєрія Суровікіна. Але ж згодом його було усунуто з цієї посади і її обійняв Герасимов.
- Аналітики звернули увагу, що Путин не звільняє командувачів, а робить ротацію. Так, раніше відставленні Алєксандр Лапін та Міхаіл Теплинський, за кілька місяців отримали нові призначення. Мета ротації – досягти того, щоб жодна фігура не отримала досить великого політичного впливу.