Кум Володимира Путіна Віктор Медведчук оплакує закриті Радою нацбезпеки й обороною телеканали під домашнім арештом. Водночас його соратники Сергій і Юлія Льовочкіни потрапили у санкційний список найближчих друзів партії ОПЗЖ – росіян.

Варто прочитати Медведчук проти Льовочкіна: кум Путіна покарав однопартійця з ОПЗЖ

Реакція на санкції Кремля

Утім це не викликало звичну істерику у проросійському "телеборделі" Медведчука. Про них там не згадують. Натомість – милуються інтерв'ю свого власника.

Можливо, це якраз і є реакція на санкції Кремля проти партійних соратників кума Путіна – ані пари з вуст. Такий хід від "триколорних" вже охрестили помстою з Москви за її головного пішака в українському парламенті – Медведчука.

Основний драйвер внесення цих санкцій не в Кремлі сидить, їх ініціювали з України. Це може бути виявом політичної помсти, а може – просто бажання вбити свого конкурента, з яким ще нещодавно були союзниками,
– відзначив політолог Ігор Чаленко.

Ба більше, можуть бути союзниками у "шлюбі за розрахунком". Адже не секрет, що ОПЗЖ нашвидкуруч збирали під позачергові вибори 2019 року. Відтоді у політсили 2 крила:

  • група кума Путіна – Медведчука: з Вадимом Рабиновичем, Ренатом Кузьміним і Іллею Кивою;
  • група так званих "газовиків": з Сергієм Льовочкіним, Ігорем Бойком та Дмитром Фірташем.

У двох груп – різний порядок денний

"В них насправді різний порядок денний. Якщо Медведчук "заточений" під російську пропаганду, то Бойко та Льовочкін – ні. Вони працюють в межах лівого напряму – це питання соціального захисту, пенсій", – відзначив політолог, доктор політичних наук Ігор Петренко.

Поки на єдиній медіаплатформі політсили Медведчук розповідає про диктатуру чинної влади, Юрію Бойку за останні тижні слово дали лише раз – до Дня Незалежності.

До чого може призвести розкол ОПЗЖ: дивіться сюжет 24 каналу

Полярність в ОПЗЖ може не влаштовувати Медведчука

Полярність всередині однієї політичної сили цілком може не влаштовувати Медведчука. Ба більше, неприязнь між ним і Бойком ненав'язливо демонструють і на медіаканалах.

Коли вони оголошують різні соціологічні дослідження, то акцентують на нібито другій позиції ОПЗЖ. Водночас президентський рейтинг, де, як відомо, Бойко входить в четвірку кандидатів, вони цей момент упускають,
– наголосив політолог Ігор Чаленко.

Це роблять, щоб не заганяти в тінь того ж Медведчука з його мінімальним рейтингом. У розколі політсили далі допомагає і українська влада. Знести проросійські сили повністю – небезпечно, бо певний відсоток українців ще до них прихильний.

Тож доводиться і з усіх зол обирати, з ким домовлятися. Шальки терезів в очах влади на боці групи "газовиків" ОПЗЖ, яку РНБО не зачіпає. "Вони теж помірковано проросійські, але не агресивні, лояльні – прийнятний варіант проросійської опозиції", – вважає політолог Володимир Фесенко.

Адже вони зайняли поміркованішу, гнучкішу позицію: зберігатимуть опозиційність, і водночас – лояльність влади. "Я не здивуюсь, якщо вони відколються від цієї політичної сили, щоб відкинути негативний бекграунд", – сказав Петренко.

До теми У новому санкційному списку Росії опинилися проросійські Сергій та Юлія Льовочкіни

Ймовірно, Льовочкін та Бойко створять власний проєкт, бо рейтинги дозволяють. Все залежатиме від фінансування, адже поки не схоже, що Кремль кине Медведчука, попри його майже політичну смерть.