Але є й так званий антикорупційний департамент, який вимагає реформування. Про це в ефірі 24 каналу розповів журналіст та колишній нардеп Сергій Лещенко.

Читайте також Зе-Ахметов: як олігарх допомагає монобільшості та Офісу президента?

Він зазначив, що в часи Порошенка цей департамент дуже дивно працював – у підсумку його роботи, Медведчук отримав нульову конкуренцію.

Які перспективи у розслідуванні схеми "Роттердам+"

За словами Лещенка, ця справа не лише повинна бути розслідувана, а винні мають сісти за грати. У цьому сенсі є прогрес – 6 осіб отримали підозру, однак станом на зараз процес розслідування зупинений, зазначив журналіст.

"Я сподіваюсь, що Антикорупційний суд поставить крапку на користь розслідуванню. Адже докази є вагомими – на комп'ютерах чиновників, які запроваджували схему "Роттердам+", знайшли відповідну "переписку". З'ясувалося, що вони отримали формулу від Ахметова, тобто від компанії ДТЕК", – розповів Лещенко.

Знайшли попередні довідки, які готував "головний регулятор" Вовк, що втік з країни, аби не сісти за грати. Він казав, що формула є найменш вигідною для України, а потім проголосував за неї,
– сказав журналіст.

Зверніть увагу Закриття справи "Роттердам+": прокурор САП Пономаренко не прийшов до суду відстояти позицію

До чого тут Ірландія

За його словами, головна інтрига полягає в тому, чому чиновники пристали до цієї формули. Відповідь на це питання зберігається в Ірландії – на біржі цінних паперів компанії Ахметова ДТЕК.

Коли формули ще не було, хтось дуже вправний скупив цінні папери за третину вартості. Згодом формула запрацювала і відповідні папери зросли в акціях та ціні. Хтось міг продати це утричі дорожче,
– припустив Сергій Лещенко.

Згідно з його інформацією, деякі оцінки експертів свідчили, що цей хтось – Порошенко та його оточення. Однак це не можна стверджувати, адже потрібно отримати від Ірландії відповіді на питання, сказав він.

"Запит до Ірландії послали, але відповіді наразі немає. Зазвичай міжнародні запити в практиках розслідувань виконують дуже довго. Тому ми не можемо використовувати відсутність відповідей в експертизі СБУ як підставу закрити справу. Навпаки – це підстава далі розслідувати її", – підсумував Лещенко.

Коротко про справу "Роттердам+"

  • Слідство встановило, що група осіб з приватних теплогенеруючих компаній почали тиснути на керівництво НКРЕКП. Вони вимагали включити до тарифу на електроенергію витрати на доставку вугілля в Україну з портів Європи.
  • Детективи НАБУ 8 серпня 2019 року повідомили про підозру 6 особам, зокрема голові Нацкомісії Дмитру Вовку та Володимиру Бутовському.
  • За даними слідства, Вовк з групою інших осіб розробили та у 2016 році прийняли необґрунтований регуляторний акт – так звану формулу "Роттердам+".
  • Відповідним актом вони створили умови для штучного зростання ціни продажу електричної енергії на гуртовий ринок електроенергії, чим завдали державі збитків на 18,9 мільярда гривень.