Слідство працює над тим, щоб встановити тих, хто безпосередньо "натиснув на кнопку" і тих, хто розпорядився доставити "Бук" в Україну. Про це заявила керівниця слідчої групи у справі про збитий МН17 Дігна ван Бутзелар.
Нагадаємо Суд Нідерландів завершив попередні слухання в справі MH17
Шукають тих, хто завіз "Бук"
Наразі у центрі уваги ті, хто натискав на кнопку, а також вища ланка – хто був відповідальний за те, що "Бук" привезли в Україну. "Це дуже складне розслідування", – сказала ван Бутзелар.
Інформації щодо того, чи є нові підозрювані, слідчі наразі надати не можуть. Щойно такі дані будуть готові для оприлюднення, ними поділяться.
Аналогічно керівник слідчої групи відповіла на запитання, чи є особи, в яких зацікавлене слідство: "Відповідь така сама – ми розслідуємо, і доки триває слідство, ми не скажемо про те, що становить для нас інтерес".
У розслідуванні є прогрес
Керівниця слідчої групи заявила, що розслідування триватиме доти, доки "є прогрес". Наразі ж його спостерігають.
І ми все ще досягаємо прогресу – маленькими кроками, але ми таки просуваємося вперед. Звісно, може настати момент, коли ми повинні будемо зупинитися, але станом на сьогодні ми просуваємося,
– запевнила вона.
Суд щодо збитого МН17 над Донбасом
- Літак Boeing-777 збили над Донбасом у липні 2014 року. Усі пасажири рейсу загинули, а це 298 людей.
- Суд щодо цієї справи триває з березня 2020 року, однак засідання переривалися через пандемію.
- У Нідерландах у лютому 2021 року провели незалежне розслідування та виявили, що Україна не винна в катастрофі MH17.
- Суд висунув підозри 3 росіянам та українцю – Олегу Пулатову, Ігорю Гіркіну, Сергію Дубинському і Леоніду Харченку.
- Суд у Гаазі завершив попередні слухання щодо збитого у 2014 році над Донбасом літака MH17. На авіабазі Гільзе-Рієн оглянули реконструкцію з уламків літака.