Про це розповів ексречник Повітряних Сил Юрій Ігнат. Він наголосив, що у небі регулярно перебуває кілька десятків розвідувальних дронів, і час від часу один з них може проникати в тил.

Дивіться також Били ракетами – постраждала лікарня "Охматдит": усе, що відомо про обстріл Києва 8 липня

Нова тактика БпЛА

Ворог застосовує нові тактичні прийоми: запускає БпЛА без навігації, без сигналу GPS. І вмикається цей сигнал безпосередньо над об’єктом, який ворог планує розвідувати та завдати туди вже удар "Іскандером". Таким чином, доводиться теж реагувати на цю ситуацію. Якщо хтось думає, що нічого не робиться – вже проведено чимало розмов і завдання якось розв'язувати цю проблему поставило вище керівництво, – розповів Ігнат.

Він додав, що Повітряні сили повинні впроваджувати ефективні способи протидії розвідувальним БпЛА. Ігнат нагадав, що "Шахеди" можуть долітати до західних кордонів, тому те, що "Орлан" залетів у Полтавську область трапляється не вперше. За слова ексречника, оборонці неба уже працюють по ворожих розвідувальних дронах FPV-дронами, зенітними дронами – доволі успішно.

Юрій Ігнат зазначив, що близько 30 – 40 дронів цілодобово проводять повітряну розвідку, там де ведуться активні бойові дії.

"Буває, що дрони залітають і вглиб території нашої. Так, є різні засоби протидії: є мобільні вогневі групи, можуть винищувальну авіацію застосовувати. Вже і з Як-52 є позитивний досвід застосування на Півдні, також є і системи РЕБ", – розповів він.

Нагадаємо, що Повітряні сили вже довгий час практикують використання одномоторних літаків Як-52. Вони працюють у кількох регіонах, зокрема Одесі. Людина, яка сидить позаду пілота, починає вести вогонь по російських розвідувальних БпЛА.