
Бухгалтерский учет для не бухгалтеров: как и почему следует контролировать доходы своего ФЛП

Казалось бы, только что завершился прошлый налоговый отчетный период и можно облегченно выдохнуть до апреля. Но не зря говорят "готовь сани летом"! Далее читайте на украинском.
Источник:
24 каналПочаток кварталу – гарна можливість врахувати все, що заважало контролювати свої доходи й витрати, а також ретельніше підготуватись до подачі податкової декларації. Які корисні звички допоможуть менше стресувати у звітний період, які процеси можна і варто автоматизувати – розкажу у своїй колонці.
Читайте також ФОПи зможуть платити податки в "Дії" вже у квітні, – Федоров
Початок кварталу – новий понеділок
За даними OpenDataBot, в Україні понад 1,8 мільйона ФОП, серед них більшість – ФОП 2 групи та близько 40% ФОП 3 групи. За результатами наших опитувань, більшість ФОПів 3 групи намагається подавати звітність у перші 2 тижні відкриття податкового вікна, проте є й ті, хто з різних причин затягують майже до дедлайну. Це пов'язано з тим, що власники малого бізнесу сконцентровані на розвитку своєї справи або мали неприємний досвід, пов'язаний зі звітністю, – черги або конфлікти зі спеціалістами у податковій, проблеми з онлайн-завантаженням, некоректними реквізитами або заповненням декларації. Це змушує підприємців буквально прокрастинувати, й скільки б ви не обіцяли собі у наступному кварталі зробити все інакше – це чомусь не працює.
Як "з'їсти" слона частинами?
Щоб запустити будь-який бізнес, потрібна аналітика: хто ваша аудиторія, чи буде для них актуальна та релевантна ваша пропозиція? Так і податкова звітність та фінансовий облік – страшно лише допоки не почнеш розбиратись
Зміни у податковій звітності дійсно періодично відбуваються, іноді зовсім несподівано, як це сталося минулого кварталу. Тому дуже важливо читати релевантні джерела, щоб завжди бути в курсі останніх новин. Перевіряйте інформацію у авторитетних медіа та не нехтуйте додатковими інструкціями. Не страшно не знати, страшно не хотіти дізнатись!
Рекомендуємо! Як правильно платити податки ФОПам у 2021 році: пояснення
Автоматизація – майбутнє ФОП
Велика кількість українських ФОПів ведуть бухгалтерський облік самостійно. Та все ж, незважаючи на спрощену податкову систему, підприємці часто роблять помилки у податкових звітах, не вчасно сплачують податки та гублять важливі нюанси.
"Ручне" ведення бухгалтерії може призвести до прикрих наслідків – так, інколи ФОПи протягом року отримують штрафи за помилки у податках, але дізнаються про це в останній момент.
Автоматизовані мобільні застосунки та програми допомагають вирішити ці питання. Оскільки додатки автоматично підтягують фінансові показники й реквізити кожен підприємець у режимі реального часу бачить стан рахунків, а також отримує нагадування про податкову звітність. До того ж офіційні застосунки можуть відслідковувати статус перевірки звітів податковими органами і вчасно повідомлять у разі помилки.
Як розвинути корисні звички для контролю за фінансами ФОП
-
Знайдіть зручний спосіб для ведення обліку надходжень: мобільні застосунки, таблички, що завгодно, головне – зберігайте дані (і спокій) в одному місці. Досвід показує, що друкувати виписки або шукати СМС із банку й точно пригадувати всі оплати напередодні дедлайну подачі звітності – майже самурайський вчинок.
-
Автоматизуйте процес обліку або робіть записи регулярно, наприклад, щойно отримали оплату або раз на тиждень, якщо надходжень багато. Перший спосіб значно зручніший, адже можна скористатися додатком, який автоматично "підтягує" дані з авторизованого в ньому банківського рахунку. Це забирає мінімум зусиль й дає змогу завжди мати під рукою дані з власної книги обліку.
-
Звикніть, що податкова звітність – це не страшно, якщо в усьому розібратись. За даними біржі Freelancehunt, більше половини замовників послуг фрілансерів – ФОПи. Якщо ви працюєте з такими проєктами, ймовірно, вам пропонуватимуть безготівковий розрахунок й оплату на рахунок приватної особи-підприємця. Якщо подумати, процес реєстрації власної справи зараз суттєво покращився – багато операцій можна робити онлайн. Так, наприклад, відкрити ФОП в Україні за допомогою онлайн-сервісу ДІЯ можна за 10 хвилин, а цифровий підпис – зручний інструмент для заповнення звітності онлайн.
До речі Доглядальниці, репетитори, майстри з ремонту: кого хочуть змусити платити новий податок
У 2020 році Україна посіла 64 місце за легкістю ведення бізнесу (Doing business, 2020). Діджиталізація всіх сфер підприємницького життя продовжується, тому впевнена – Україна посилюватиме позиції щороку.
Поделиться новостью