Взагалі, цей вид спорту у нас часто переплетений не лише з політикою, але й з організованою злочинністю. Згадати хоча б історію, як свого часу на футбольному стадіоні під час матчу "Шахтаря" загинув донецький кримінальний авторитет Ахать Брагін, більш відомий як Алік Грек, який став "хрещеним батьком" нинішнього великого поціновувача футболу – Рината Ахметова.

Читайте также: Як одеський мер Труханов пішов по світу

Утім, часи, коли кримінальні авторитети публічно світилися у футбольних справах, не відійшли в минуле. Ось подивіться на це свіже фото.

Олександр
Андрій Павелко (ліворуч) і Олександр "Нарік" Петровський (праворуч)

На ньому поруч із кубком Ліги Чемпіонів, який зараз подорожує містами України, стоїть Олександр Петровський, більш відомий як впливовий кримінальний авторитет з міста Дніпра на прізвисько "Нарік".

Таке прізвисько він отримав через те, що до того, як стати Петровським, носив прізвище Налекрешвілі. І на початку 90-х років мав серйозний послужний список із звинувачень у вимаганні, погрозах вбивством, рекеті, заволодінні чужим майном та інших правопорушеннях. Згодом йому вдалося прибрати до рук речовий ринок "Металург" в Дніпрі, а також організувати низку напівкримінальних бізнесів із торгівлі металом та нафтопродуктами.

Час спливав, поступово зникали з обрію, в тому числі фізично, конкуренти "Наріка" по кримінальному середовищу Дніпра. У правоохоронців з кожним роком ставало все менше питань до цього кримінального авторитета, аж поки сьогодні він не став поважним жителем міста, бізнесменом і меценатом, який підтримує юнацький спорт, і зокрема футбол.

Читайте также: Як Онищенко викриває Порошенка: таємниці президентського кабінету

Петровський сьогодні, до слова, є керівником благодійного фонду "Солідарність", але має стосунок ще й до іншої "Солідарності" – президентської. На вже згаданому фото поруч із "Наріком" стоїть народний депутат від "Блоку Петра Порошенка", глава бюджетного комітету Верховної Ради – Андрій Павелко.

Андрій Павелко
Андрій Павелко

Фото не випадкове, адже на ньому родичі: син Андрія Павелка одружений на доньці Олександра Петровського. Цікаво, що вісім років тому, коли Юрій Луценко був міністром внутрішніх справ, він заявляв, що міліція ретельно займається розслідуванням злодіянь кримінального авторитета "Наріка". Сьогодні ж, коли соратник Луценка по партії став сватом "Наріка", у Луценка питань до цього авторитета більше немає.

Утім, Петровського та Павелка об’єднують не лише родинні зв’язки, а ще й палка любов до спорту. Адже, Андрій Павелко сьогодні очолює ще й Федерацію футболу України. І на цій посаді, вже встиг відзначитись політичним і корупційним скандалом.

Зокрема, як з’ясував наш колега – журналіст Андрій Лохматов, будучи главою бюджетного комітету Ради, Павелко протягнув рішення про фінансування за рахунок бюджету штучних футбольних полів по всій Україні на суму в 270 мільйонів гривень.

Читайте также: З ким домовився ватажок "тітушок" Саркісян, аби закрили кримінальні провадження щодо нього

Ідея в принципі добра: більше полів – більше можливостей для дітей займатися футболом. Втім, як з кожною доброю ідею, яка реалізовується за бюджетні, тобто за наші з вами, гроші, і тут не обійшлося без зловживань. Бо, як виявилося, всіх підрядників змусили закуповувати штучний газон для цих футбольних полів у однієї єдиної фірми, яка називається "ФФУ Продакшн", і створена вона Федерацією футболу України і повністю підконтрольна тому самому Павелку.

І це при тому, що вартість штучного газону, яку нав’язує фірма Павелка підрядникам, суттєво перевищує зарубіжні аналоги. Він обходиться підрядникам в майже 20 євро за один квадратний метр. При цьому, на ринку можна легко знайти штучне покриття китайського виробництва по 11 євро або краще – бельгійського виробництва по 15 євро за квадрат.

Але оскільки Павелко, не тільки голова бюджетного комітету Верховної Ради, не тільки президент Федерації Футболу, не тільки сват відомому кримінальному авторитету, а ще й впливовий діяч президентської партії, то ці міні-футбольні поля за наші гроші встановлюються не аби де, а здебільшого в мажоритарних виборчих округах, де перемогли і розраховують і далі переобиратися народні депутати від "Блоку Петра Порошенка".

Тож якщо в часи Кучми футбольною темою для здобуття популярності серед виборців опікувався Григорій Суркіс, то за нинішнього президента це успішно робить новий "смотрящій за футболом" – Андрій Павелко. І як і Суркіс, робить це не без вигоди для себе. Бо якщо для когось футбол – це мільйони шанувальників і фанатів, то для українських політиків – це ще й мільйони бюджетних коштів, які можна чудово засвоїти, з азартом і під переможне скандування.