Мабуть, ви чули від чергового переляканого політика, що НАБУ неефективне, бо їх справи розвалюються в суді. Знаєте, це – відверта брехня. Жодна з більше ніж ста справ, які НАБУ вже передало в суд, не скінчилася виправдувальним вироком.

При цьому, обвинувальних вироків є лише 18 і то більшість з них – угоди зі слідством, де роль судді зводиться виключно до затвердження такої угоди.

Читайте также: Прокурори Апокаліпсису, або Як зіпсувати, продати й вихолостити всі справи Майдану

Всі інші справи старі нереформовані суди банально затягують. Навіть корумпованому судді дуже важко виправдати корупціонера, залізобетонні докази проти якого зібрали детективи НАБУ. А ось затягувати винесення рішення суддя може майже безкінечно.

Як казав один регіонал: "Оценітє красоту ігри":

Справа вже екс-директора "Нафтогаз України" Андрія Пасішника. Пам’ятаєте, це той що приперся до міністра економіки вирішувати свої питання, заявивши, що він від Кононенка. Так-от, НАБУ скерували справу до суду більше, ніж 19 місяців тому. Півтора року суд не розпочинав розгляд справи.

Андрій Пасішник
Андрій Пасішник

Справа вже екс-головного прокурора сил АТО Костянтина Кулика. НАБУ обвинувачує його в незаконному збагачені. Справа направлена в суд 13 місяців тому. Лише протягом 5-ти місяців суд переносив засідання 8 разів. За цей час Кулик відновився на посаді через суд, отримав серйозне підвищення в Генпрокуратурі Луценка і "орден за заслуги" від самого Порошенка. Як-то кажуть, скажи мені хто твій друг і я скажу, хто тебе "кришує".

Справа Фірташівського директора "Запорізького Титано-магнієвого комбінату" Володимира Сивака. НАБУ звинувачує його в розкраданні наших з вами 492 мільйонів гривень. Справу скеровано в суд 12 місяців тому. Продовж року суд не починав її розгляд.

Володимир Сивак
Володимир Сивак

До речі, затриманого детективами Сивака, суддя відпустив під заставу в 5,7 мільйона гривень. Нагадаю, що НАБУ обвинувачує його в розкраданні 492 мільйони гривень.

А Фонд державного майна України продовжив на той обвинуваченому директору контракт ще на рік. Ефективний менеджер, нічого не скажеш.

До речі, в рамках цього розслідування Фірташу і його посіпакам дуже допоміг львів’янин Назар Холодницький – керівник Антикорупційної прокуратури. Якось вам про це окремо розповім. Зустрінете його в місті – передавайте вітання

Справа Голови Рахункової Палати України Романа Магути. НАБУ звинувачує останнього в розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем. Нагадаю, що це Рахункова палата – головний державний орган, який контролює ефективність використання наших податків.

Роман Магута
Роман Магута

Справу скеровано до суду 9 місяців тому. За рішення суду чоловік навіть на посаді відновився, проте зусиллями НАБУ вдалося його повторно відсторонити.

Читайте также: Чому спроби Луценка знищити НАБУ загрожують втраті безвізу

Вас уже вже нудить від нахабства української Феміди в захисті ТОП-корупціонерів? Далі більше. Ще огидніше і нахабніше судді захищають своїх колег, яких викрило НАБУ. Буквально кілька прикладів:

Справа харківського судді Сергія Лазюка. Класичне для суддів обвинувачення в триманні хабаря. Справу направлено в суд 20 місяців тому. Впродовж шести місяців початок розгляду справи переносили 5 разів.

Зусиллями НАБУ відсторонений від суддівства, проте повернувся на роботу в суд як аналітик. За цей час примудрився стати підозрюваним в ще одній справі НАБУ.

Справа одеського судді Олексія Бурана, який стріляв в працівників Антикорупційного Бюро. Справу передано до суду 19 місяців тому. Після року судових засідань, суд постановив розпочати розгляд з початку.

Олексій Буран
Олексій Буран

Наголошу, що йдеться не про якусь складну фінансову схему, як наприклад в Мартиненка. Суддя стріляв в працівників НАБУ з пістолета, що зафіксовано на відео! При цьому всьому вже майже два роки судді відмазують свого колегу, який стріляв у правоохоронців.

Читайте также: Останнє попередження владі або як громадяни вийшли захистити НАБУ

Справа ще одного одеського судді Павла Меденцева. Знову хабар. НАБУ передали справу до суду 19 місяців тому. Меденцева звільнили з посади судді лише через 327 днів після того, як він втік з України.

Справа дніпропетровського судді Вадима Галічого. Хабар. НАБУ передало справу до суду 10 місяців тому. Затриманий детективами суддя перебував під вартою 1 день, після чого суд відпустив його під заставу 260 тисяч гривень.

Вадим Галічий
Вадим Галічий

Я думаю, прикладів більше ніж достатньо. Хоча, повірте в мене їх, на жаль, ще дуже багато.

Старий, нереформований, часто корумпований український суд – головна перепона до покарання ТОП-корупціонерів, викритих та затриманих детективами НАБУ. Саме руками таких суддів Порошенко, Аваков, Луценко, Яценюк і кампанія рятують своїх корупціонерів від справедливого покарання.

Саме тому Петро Порошенко вже півтора року блокує створення Антикорупційного суду. Створення антикорупційного суду – смертельна загроза існування не лише його клану, а й корупційної системи загалом.

Безкарність була і поки залишається наріжним каменем цієї системи.

Завдяки Антикорупційному бюро, ми вже збираємо докази, затримуємо і навіть арештовуємо раніше недоторканих політиків, проте посадити їх в тюрму може лише суд. Новий антикорупційний суд, створення якого ми всі разом точно доб’ємося.