Біля владного стерна стратегічного партнера України, нагадаю, перебувають представники "Права і справедливості".
Стратегічно важливе для України – Польща не підтримує тезу про "кризу на Україні", а говорить про російсько-український конфлікт, викликаний діями РФ.
Читайте також: Між Україною і Польщею назріває новий скандал через спробу Варшави маніпулювати історією
Ващиковський нагадує, що Польща – єдина з країн ЄС, яка межує і з Росією, і з Україною. При цьому дипломат трохи лукавить, говорячи про необхідність виконувати Мінські домовленості. Не лише через їх коматозний стан: на початку березня Ващиковський та його британський колега Борис Джонсон привозили до Києва альтернативні пропозиції щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, проте не знайшли спільної мови з українським керівництвом.
Говорячи про відносини з Україною, шеф польської дипломатії, з одного боку, зауважує, що не спостерігає в нашій державі піднесення націоналізму (цікаво, як це кореспондується з заявами його однопартійців про "культ Бандери в Україні"), з іншого – тішить російську пропаганду висловом про членів ОУН-УПА, які не лише знищували поляків, але і брали участь у Голокості. Нема сумніву, що цю тезу Ващиковського підхоплять російські медіа та активно понесуть навіть не до громадян Росії, а своїм читачам та глядачам у ЄС та США. Цей пас на російських пропагандистів, на жаль, буде ефективним та резонансним.
На жаль, головний польський дипломат не уникнув спекуляції на темі українців у Польщі, мовляв, є тенденція до збільшення їх присутності на польському ринку праці. При цьому один із чільних представників правлячої партії воліє не згадувати про зізнання польських експертів, що українські працівники є важливим фактором у збереженні економічного зростання у Польщі, адже вони замінили поляків, які рушили до Британії та Західної Європи у пошуках кращої оплати праці. Втім, у нинішній ситуації від представника "ПіС" годі й сподіватися на визнання очевидних речей.
Інтерв'ю Ващиковського, який, до речі, прямо назвав трубопровід Nord Stream політичним інструментом, є потужним сигналом про необхідність відходу у польсько-українських відносинах від формату адвокат-підзахисний та пошук механізму ефективного партнерства з врахуванням інтересів одне одного. От тільки змінити формат у нинішній ситуації буде непросто.
Читайте також: Аналітики розповіли про новий хитрий план Кремля щодо України