За останні дні Народний Проект переказав на рахунок клініки Іlaya майже півтора мільйони гривень: цими коштами повністю оплачено рахунки на лікування Романа та Євгена.
Роман — один із наших найтяжчих пацієнтів. У хлопця практично немає плеча — тіло тяжко ушкодило близьким вибухом міни. Уламки пошматували м'язи та кістку, на даний момент у Романа фактично відсутній плечовий суглоб.
Хлопець пройшов через кому і близько десяти операцій у державних та військових шпиталях, та єдине, що може запропонувати сучасна медицина надалі — штучний суглоб, артродез — жорстко прифіксувати рештки кістки до лопатки, або ж навіть ампутація. Звісно, при жодному із варіантів мова про відновлення зовсім не йде.
Відтепер єдина надія Романа — клітинні технології, які мусять наростити відсутні фрагменти суглобних кісток і повернути хлопця до нормального життя.
Євген же долучився до проекту відносно недавно. У молодого розвідника тяжко пошкоджені обидві руки і нога. Євген пройшов найгарячіші точки фронту буквально на вістрі атаки. Під час чергового бою, де супротивником виступила морська піхота окупанта, отримав значні поранення. Навіть тяжко поранений, чоловік намагався продовжити бій, та побратими силоміць вивели його з-під обстрілу.
На момент початку лікування Євген мав ушкоджені зв'язки правого коліна, звичний вивих правого плеча, потрощене праве передпліччя, роздроблені кістки лівої кисті. У державних лікарнях йшла мова про ампутацію пальців та фіксування переломів пластинами, та чоловік звернувся до проекту "Біотех-реабілітація поранених".
Ампутація? Недієздатні пальці? Що з того, що пропонує традиційна медицина, обрати Євгенові?
На даний момент вивих плеча зафіксували за Брістоу – на лопатці сформували стопорний рубець із власних тканин пацієнта, аби голівка кістки не вискакувала із суглоба, а також здійснили забір клітинних матеріалів для подальшого відновлення кісткових дефектів. Лише таке лікування дає чоловікові шанс на одужання та повноцінне відновлення.
Пересічній людині сума у півтора мільйони гривень здається майже неосяжною. Уявіть, як почувають себе родини цих поранених бійців – адже зібрати такі кошти самотужки простій людині просто не під силу. Та спільними зусиллями, люди зібрали цю суму по дещиці: хтось жертвує десять гривень, хтось сто, хтось тисячу – і от, ще два чудових хлопці, які віддали за нас здоров'я, отримують свій певний шанс.
Кожна гривня ваших пожертв надзвичайно важлива. На превеликий жаль, поки держава таке лікування не фінансує, ми із вами залишаємося єдиною надією для лікування тяжкопоранених бійців. Підтримуйте проект "Біотех-реабілітація поранених", давайте ж продовжувати робити ці маленькі добрі справи — як бачите, від нас із вами залежить дуже багато.
Допомогти українським бійцям можна тут.
Читайте також: "Банк шкіри" рятує руку юнака