Колишній міністр з команди Саакашвілі вже два роки відбув за гратами в умовах попереднього ув’язнення. Щойно одне з обвинувачень прокуратури розвалюється в суді, прокурори пропонують наступне.

Вже другий місяць у Грузії триває переслідування членів громадської організації «Свободная зона», а її члени змушені фізично захищати своє життя і здоров’я. Серед затриманих вчора активістів відомий грузинський фотокореспондент та блогер Александр Гіоргадзе і адвокат екс-міністра Ромео Санджая. О 12 годині за київським часом, в районі Тбілісі Дігомі відбудеться судовий розгляд щодо подальшої долі затриманих.

Можна було би вважати, що вчорашній інцидент з провокацією та бійкою під будинком прем’єр-міністра Грузії Іраклія Гарібашвілі є звичайним випадком, коли гарячі голови не змогли вгамувати власні емоції. Як свідчать очевидці подій, до активістів прийшли провокатори в супроводі поліції і почали нецензурно висловлюватися в бік жінок-активісток. Спровокувавши на відповідь, провокатори зникли під охороною поліції, а громадські активісти були затримані. Це не перший і не останній факт, коли грузинська поліція виступає на боці діючої проросійської влади і переслідує її опонентів.

У вересні цього року на вулицях міста Тбілісі з’явилися оголошення з погрозами в бік громадського руху «Свободная зона», які поширювала нікому не відома громадська організація «Свободное поколение». В цих листівках громадських рух не просто звинувачували у роботі проти власної держави, а й закликали до фізичної розправи над активістами. 30 серпня група озброєних бейсбольними бітами та звичайними дубками молодиків здійснила напад на офіс «Свободной зоны». В нападі брало участь більше ніж півсотні осіб, які чудово знали, що в офісі перебуває 5 членів організації та 3 депутати від «Єдиного національного руху» (заснований Михаїлом Саакашвілі та його однодумцями), які приїхали аби побачити ситуацію на власні очі. Першою жертвою нападників став колишній депутат грузинського парламенту Коба Хабазі, якому було розбито обличчя битою, практично у перші хвилини сутички.

Поліцію викликали 40 хвилин, однак, патрульні не поспішали виконувати своєї роботи. Для Грузії – це нонсенс, варто лише набрати єдиний номер для виклику всіх служб і протягом максимум 5 хвилин машина з черговими поліцейськими буде на місці. Приїхавши, поліцейські не стали затримувати жодного з нападників, а взявши до рук електрошокери почали бити ними активіста Парнаоза Чкадуа, який не чинив їм жодного опору. Другим затриманим став активіст Давід Гогохія, якого поліцейські звинуватили в нападі на них. До слова, Давід Гогохія є чемпіоном з боксу серед молоді Грузії. Згідно існуючого протоколу затримання, грузинські поліцейські були зобов’язані увімкнути камери, які знаходяться на кожному правоохоронцю під час служби. Однак, цього разу поліцейські проігнорували вимогу закону. Обидва активісти були змушені заплатити грошову заставу у 6 000 і 4 000 ларі (за нинішнім курсом 36 тисяч гривень і 24 тисячі гривень).

Чим пояснити таку запопадливість грузинської поліції в боротьбі з громадськими активістами? Насамперед тим, що міністр поліції та громадського порядку Александр Чікаідзе публічно неодноразово звинувачував громадську організацію «Свободная зона» в антидержавній діяльності, погрожував тим, що нібито знає про плани організації з проведення державного перевороту і навіть підбору найманців для війни в Україні. Однак, попри всі голослівні звинувачення, які міністр поліції оголосив для ЗМІ, протягом року він не надав жодного підтвердження своїм словам.

Крім того, міністерство поліції на минулому тижні відкрило кримінальне провадження проти партії Єдиний національний рух, що можна вважати повноцінним замахом на демократію в Грузії.

«Свободная зона» є своєрідним політичним клубом, який об’єднує проєвропейськи налаштованих громадян Грузії, а також базується на почуттях патріотизму та власної відповідальності за майбутнє. Саме ця організація послідовно виступала на підтримку Євромайдану в Тбілісі, а також провадила численні акції проти агресії Росії в Криму та Донбасі.

Один з героїв Небесної сотні Давід Кіпіані був членом «Свободной зоны», який за власним бажанням приїхав підтримати українців на Євромайдан.

Як виявило розслідування, серед нападників на офіс громадської організації були особи, які були амністовані та випущені на волю діючим політичним режимом Бідзіни Іванішвілі. Серед них були також ті, що протягом тривалого часу переховувалися у Москві після невдалого замаху на життя Едуарда Шеварднадзе.

Те, що саме п’ята колона є виконавцями замаху на незалежний громадський сектор Грузії не є випадковістю. План знищення Єдиного національного руху є давньою мрією Володимира Путіна та його оточення, адже саме з цією партією та її лідером Михаїлом Саакашвілі, пов’язують радикальні реформи і впевнений проатлантичний та європейський курс Грузії. Громадська організація «Свободная зона» є партнером Єдиного національного руху, яка доволі активно проявляє себе в медіа та громадських акціях.

Таким чином весь початок осені проросійський політичний режим, створений російським олігархом Бідзіною Іванішвілі відчайдушно намагається знищити підвалини демократії в Грузії, країні, яка однією з перших стала на шлях свободи від Росії, заплативши серйозну ціну. Чи зможе грузинське суспільство захистити себе від російської агресії з боку власних колаборантів? Хочеться вірити, що так.