По-перше, Меркель планує під час своєї розмови з Байденом 15 липня повністю узгодити всі питання щодо "Північного потоку-2". Звісно, не найкращий політичний заповіт. Але для нас ставки є ще вищими.
Цікаво У Верховній Раді був допущений відвертий ляп
Сьогодні ми не є гравцем у зовнішній політиці, і тим більше щодо енергетичної безпеки. Ми не сидимо за одним столом з тими, хто приймає рішення щодо "Північного потоку-2".
Це можна і необхідно змінити
Для цього Меркель мала б вже давно отримати наше стратегічне бачення, яке має бути зрозумілим для всіх наших партнерів. І звісно без спроб зруйнувати паростки цивілізованого корпоративного управління або спроб отримати "туркменський" чи інший газ. Останнє відверто схоже на реінкарнацію РосУкрЕнерго, і можливо тільки й виключно за умов прийняття рішення Путіним.
Запитайте себе, для чого це було йому потрібно?
Читайте Україну потрібно повернути силою: що задумав Путін
По-друге, Меркель є фундатором і архітектором норманського формату. І значною мірою його рушійною силою. Меркель має унікальне розуміння української проблематики, знає "історію питань". Нам досі не вдалося отримати її послідовну і жорстку позицію щодо російської паспортизації. Як на окупованому Донбасі, так і планів Путіна почати видавати паспорти українцям "на основі самоідентифікації". Згода Меркель на нову стратегію щодо Донбасу – другий іспит для Зеленського у Берліні.
І по-третє, ми маємо знову стати цікавими для німецького бізнесу. Вони мають почати нам довіряти, і масово приходити до нас в Україну. Тоді їм буде що втрачати, якщо Путін піде вперед, і буде що купувати, коли ми підемо далі до Євросоюзу.
Три іспити. Оцінки сьогодні або згодом.