Бувають моменти, коли здається, що робота, яку робиш щодня, набридає до неможливості. Хочеться кинути усе, звільнитися і не думати про те, що буде далі. Особливо, напевно, такі думки виникають влітку, або тоді, коли робиш роботу аби виживати, а не для задоволення.

Як показує статистика, 97% людей відчувають нудьгу і незадоволеність вже через два роки роботи в одній і тій самій компанії. Звичайно, якщо ви не категорично вирішили звільнятися з теперішньої роботи, не маєте іншої, а просто втомилися, ось, кілька способів, що дозволять подивитися на вашу роботу дещо інакше і, можливо, вам стане легше.

1. Озирніться навколо, можливо у вашій роботі є сфери діяльності, які були б для вас цікавішими. Поговоріть про це з керівництвом. Поясніть, що ви готові і хочете взяти на себе нові зобов'язання, що ви можете займатися тими чи іншими проектами.

2. Спробуйте внести в свою роботу щось нове. Почніть вчитися. Навіть якщо вам здається, що ви вже все знаєте і саме через це ваша робота здається нудною – подивіться семінари, лекції, почитайте нові статті. Можливо нова інформація наштовхне вас на нові ідеї, які оптимізують вашу роботу. До речі, допоміжними є історії лідерів у вашій галузі. Дізнайтеся про те, як вони здійснювали крок за кроком і у вас виникне бажання досягати нових вершин.

3. Шукайте нові проекти. Якщо ви не можете знайти для себе нові обов’язки серед існуючих галузей на вашій фірмі – вигадайте нові. Запропонуйте керівництву започаткувати щось, чого ще немає, можливо ваша пропозиція видасть цікавою і у ви зможете отримати нові навички.

4. Робіть собі міні-виклики. Це можуть бути прямі робочі завдання або якась додаткова робота. Це може мотивувати вас до виконання щоденної рутинної роботи.

5. Дружні стосунки з колегами значно підвищують мотивацію і продуктивність роботи. Звичайно, дружити з усіма неможливо, але на рівень зацікавленості роботою і на рівень самовіддачі роботі дуже впливають саме прекрасні стосунки в колективі. Спробуйте зблизитися з колегами, зустріньтеся поза роботою і ви помітите, як це вплине на ваше захоплення щоденними обов’язками.

6. Експерти радять приділяти більше часу іншим сферам свого життя. Через інтерес до них повернеться і любов до професійної діяльності. Курси, семінари, хобі, зустрічі з друзями, час з сім'єю – все це додасть вам позитивних емоцій і в цілому позитивно позначиться на вашому психологічному стані. Навіть якщо ваше хобі не буде безпосередньо пов'язане з вашою роботою, воно все одно вплине на вашу продуктивність, адже це відмінний спосіб відволіктися і підзарядитися перед наступним робочим днем.

Сприймайте вашу роботу не як щось, що забирає у вас час і сили, а як поле для нових можливостей. Проявляйте інтерес, ініціативність та сумлінність і вам самим стане цікаво ставити собі завдання і виконувати їх.