Насправді, в рамках проекту "Польові бліндажі" ми передаємо швидкозбірні конструкції, і саму "коробку" можна зібрати менше, ніж за годину. Але ж війна в усе вносить корективи! Тому "нарешті" – це скоріше про те, як військові не могли підступитися до складної та небезпечної ділянки.

Читайте також: Маленьке диво: волонтерський медичний проект відновлює ногу бійця

Ще із місяць тому ми передали два мобільних бліндажі для облаштування нових позицій 25 ОМПБ "Київська Русь" на Світлодарській дузі. Викопати яму під бліндаж хлопцям вдалося досить швидко, а от потім почалася справжня "дискотека"!

Справа в тому, що позиція розташована "на нулі" лише за 800 метрів від сумнозвісної позиції російських терористів. А між ними – майже голе поле, тобто терористи чудово бачать переміщення українських військових і, звичайно ж, поливають їх вогнем попри всі домовлені "перемир’я".

Розібраний бліндаж хлопцям вдалося дотягнути до позиції, а далі – постійні спроби його зібрати переривалися ворожими обстрілами. Ну дуже не хотіли терористи бачити там нову стаціонарну позицію ЗСУ!

Але українські військові затяті: у перервах між обстрілами вони все ж зібрали захисну споруду. Причому зробили все за інструкцією від інженерів-розробників: зробили гідроізоляцію та накрили необхідною кількістю накатів, все як інженерна наука велить.

Всі дерев’яні деталі бліндажу збираються на міцну арматуру. Це дозволяє бліндажу витримувати зсуви грунту під час обстрілів. У цьому полягає принципова відмінність від бліндажів, зібраних з лісу кругляку, які при пошкодженні завалюють бійців важкими колодами, буквально замуровуючи під землею.

На глибокому нулі команда "йожиків" збудувала хатинку. Тепер будемо землю приватизовувати! – жартує командир роти Олександр на псевдо "Йожик".

Але плани щодо повернення української землі під контроль України – цілком серйозні. Власне, для того вони й там!

Звичайно, поява нових фортифікацій не залишилася непоміченою, тож російські бойовики вирішили одразу випробувати наш бліндаж на міцність. Бліндаж виявився традиційно міцним, а от терористи отримали по зубам у відповідь.

Хлопці звели бліндаж і одразу зайнялися ландшафтним дизайном. А я корегував, – каже Олександр.

Дійсно, лінія горизонту на позиціях терористів зазнала невеликих змін. Що дуже тішить! Адже тепер наші військові можуть працювати у безпеці.

Нагадаємо, що на нові бліндажі все ще є черга – на передовій потрібен захист, причому чимшвидше. Ми, волонтери People’s Project, збираємо кошти лише на матеріали.

Самі ж бліндажі інженери збирають на волонтерських засадах, тобто власними силами, коштом свого часу і на власній території. Друзі, як бачите, потреба у захисті з часом не зникає. Можливо, саме ваша гривня, пожертвувана в рамках проекту "Польові бліндажі", вбереже українського воїна від прильоту ворожої міни.

Читайте також: Україна vs Росія: хто кого?