Спікер Стефанчук зустрівся з послом Ізраїлю Міхаелем Бродським. Під час розмови спікер подякував ізраїльській делегації, яка взяла участь у заходах вшанування пам'яті жертв трагедії у Бабиному Яру.

Зауважте Місце, яке Господь покинув назавжди, а диявол оминає, – Зеленський про Бабин Яр

Також Стефанчук наголосив, що Україна рішуче засуджує будь-які форми нетерпимості та антисемітизму. Дуже важливим є ухвалений закон "Про запобігання та протидію антисемітизму в Україні".

Президент Володимир Зеленський підписав його 7 жовтня 2021 року.

Окрім того, Стефанчук попросив розглянути питання присвоєння звання "праведника" двом українцям.

Мова йде про митрополита Андрея Шептицького та священника Омеляна Ковча. Це було б розцінено як важливий крок у зміцненні дружби між нашими народами,
– наголосив Стефанчук.

Зеленський підтримав звернення

  • Ще у 2020 році Зеленський підтримав звернення головного рабина України Моше Реувена Асмана. Мовилося про надання Шептицькому звання праведник народів світу.
  • Відповідну заяву президент зробив під час пресконференції, присвяченої 75 річниці визволення концтабору Аушвіц-Біркенау.
  • У роки Голокосту родина Шептицьких врятувала життя понад 160 єврейських дітей.
  • Надання Шептицькому цього звання Зеленський назвав відновленням історичної справедливості.

Допис Верховної Ради:

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук під час зустрічі з Послом Держави Ізраїль в Україні Міхаелем Бродським попросив розглянути питання присвоєння звання "праведника" українцям, які в роки Голокосту рятували єврейські життя.

"Мова йде про митрополита Андрея Шептицького та священника Омеляна Ковча. Це було б розцінено як важливий крок у зміцненні дружби між нашими народами", — зазначив Руслан Стефанчук.

Спікер Верховної Ради України подякував ізраїльській делегації за участь у пам'ятних заходах із приводу трагедії Бабиного Яру. Крім того, Голова Парламенту зазначив, що Україна рішуче засуджує будь-які форми нетерпимості та антисемітизму. За його словами, про важливість цього питання для України свідчить прийняття Верховною Радою Закону "Про запобігання та протидію антисемітизму в Україні", який підписано Президентом України 7 жовтня 2021 року.

Учасники також обговорили питання міжпарламентської взаємодії та торговельно-економічного співробітництва.