У цьому впевнений політтехнолог Сергій Гайдай.

"Мені здається, що всі політики, які вважають себе опозиційними, пропустили Саакашвілі. Він був ідеальною фігурою. З одного боку, він їм не конкурент на будь-які політичні посади, але він величезний ньюзмейкер. Він людина, яка останні півроку була основним драйвером політичного процесу. Навколо нього були всі події. І не скористатися ним, як ракетоносієм, нерозумно. Де Тимошенко? Де Гриценко? Де єврооптимісти? Вони його боялися, сиділи десь, а тепер його (Саакашвілі – 24) немає. А ним можна було скористатися", – вважає експерт.

Читайте також: Кому вигідна депортація Саакашвілі: версія політолога

На думку політтехнолога, українська влада дуже себе дискредитувала діями по відношенню до Міхеїла Саакашвілі.

"Ми завжди говоримо про рейтинг Саакашвілі, як останні події на нього вплинуть. Але який тут рейтинг? Президентський? Він не буде президентом. Прем'єрський? Так за прем'єра не голосують. Треба казати про антирейтинг влади і про те, що ця влада себе девальвує", – додав Гайдай.

Більше – дивіться в інтерв'ю 24 Каналу.

Нагадаємо, Міхеїл Саакашвілі припустив, що українська влада планує його депортувати в одну із європейських країн – можливо, до Польщі. Раніше очільник ГПУ Юрій Луценко заявив, що генпрокуратура Грузії не змінила своєї вимоги про екстрадицію Саакашвілі. При цьому він зазначив, що ймовірна екстрадиція Саакашвілі до Грузії буде для нього "найважчим рішенням", тому що означатиме "стовідсоткове ув’язнення" політика. На цю заяву Луценка Саакашвілі зреагував вимогою, щоб його судили в Україні за "держпереворот і співробітництво з ФСБ". 12 лютого близько 15-ї години Міхеїла Саакашвілі затримали в ресторані "Сулугуні" в Києві. Пізніше соратник Саакашвілі Давид Сакварелідзе повідомив про видворення політика з України у Польщу.

У чому звинувачують Саакашвілі? У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. За офіційними даними – через те, що він нібито вказав неправдиву інформацію під час заповнення документів на отримання українського паспорта, за неофіційними – у через конфлікт з Порошенком.

10 вересня 2017 року відбувся так званий "прорив" Саакашвілі через польсько-український кордон, коли лідер "Руху нових сил" за підтримки активістів повернувся в Україну без проходження прикордонного контролю.

Саакашвілі просив Міграційну службу про надання йому статусу біженця. Однак і ДМС, і згодом Окружний адміністративний суд Києва та Київський апеляційний адміністративний суд відмовили йому в цьому.

У грудні 2017 року в ГПУ заявили, що Саакашвілі підозрююють у змові з олігархом часів Януковича – Курченком – з метою держперевороту.

5 січня Тбіліський міський суд визнав винним Михайла Саакашвілі у справі "про злісне перевищенні повноважень" на посаді президента Грузії і присудив три роки позбавлення волі. Якщо Саакашвілі екстрадують з України в Грузію як особу без громадянства, у Тбілісі його чекає арешт.