За новою Конституцією, парламент стає єдиним джерелом створення і розпуску уряду. Досі право подання кандидатури прем'єр-міністра і міністрів було лише у президента. Парламент отримує право висловлення недовіри уряду, а з метою урівноваження влади уряду дається право висловлення недовіри будь-якому законопроекту. У разі виникнення кризи між гілками влади з метою збереження стабільності президент буде виконувати роль арбітра.
Також спрощується процедура подолання вето президента на законопроекти. Якщо досі для цього було необхідно 3/5 спискового складу парламенту, то відповідно до нового проекту буде достатньо простої більшості.
Втім, у президента буде більше функцій, ніж передбачено класичною формою парламентської республіки. Він, відповідно до нової моделі Конституції, є гарантом єдності та незалежності країни, відповідно, він є головнокомандуючим Збройних сил. Він призначає керівника об'єднаного штабу Збройних сил та інших командувачів, керує Радою безпеки і призначає її членів.
Президент отримує право на скликання засідання уряду лише з найважливіших державних питань. У той же час президент вже не буде зобов'язаний давати згоду уряду на представлення бюджету, відповідальність за бюджетний процес повністю переходить на уряд і парламент. Президент також не буде мати права на видання декрету, що має силу закону щодо податкових і бюджетних питань, в період розпуску парламенту.
"Я говорив, що через кілька років ми перейдемо на Конституцію європейського типу, про це я заявив публічно і хочу сказати, що спеціально не включався в обговорення запропонованої моделі по суті", - розповів сам Саакашвілі.