Саміт миру, ініційований Україною, проходить 15 – 16 червня в Бюргенштоці у Швейцарії за ініціативою українського президента Володимира Зеленського. Зауважимо, що перед початком заходу уряд Швейцарії підтвердив, що участь візьмуть 100 делегацій, з них 92 країни та 8 організацій.

Дивіться також Глобальний саміт миру, а не поразки: чому Росію не запросили та за яких умов можливі переговори

Що сказав президент Фінляндії

Під час першого пленарного засідання Глобального саміту миру президент Фінляндії Александр Стубб висловив підтримку нашій державі. За його словами, Україна починає процес до миру у війні з Росією з позиції сили.

Я думаю, Україна насправді починає цей процес до миру з позиції сили. Набагато сильнішою, ніж вона була три тижні тому та тим більше три місяці тому,
– наголосив лідер Фінляндії.

Він нагадав, що його країна також має кордон із Росією протяжністю близько 1,3 тисячі кілометрів, що не може не турбувати його, враховуючи окупацію напередодні Другої світової війни.

Потрібно відбити агресію Росії

Президент Франції Еммануель Макрон під час свого виступу заявив, що капітуляція України не може бути шляхом до миру. Аби досягнути миру, передусім треба відбити агресію Росії.

Всі з нас віддані побудові сталого миру. Але, як вже було сказано, таким миром не може стати українська капітуляція. Тому передумовою миру є допомога Україні у відбитті агресії,
– пояснив французький очільник.

Мирний план можуть представити Росії

  • Андрій Єрмак заявив, що Україна готова представити Росії мирний план після Саміту миру у Швейцарії. Російський представник, можливо, побачить цей план на другому саміті.
  • Водночас голова ОП зазначив, що в українському плані не буде жодних поступок стосовно територіальної цілісності, суверенності та незалежності нашої держави.