Україні важливо отримати на саміті гарантії безпеки та політичне рішення від країн НАТО. Про це 24 Каналу розповів політолог, виконавчий директор Міжнародної асоціації малих громад Олексій Буряченко.

Дивіться також Україна повинна показати результат на полі бою до саміту НАТО, – Зеленський

Приїзд Зеленського буде знаковим

У Вільнюсі 11 – 12 липня відбудеться саміт НАТО. Президент України Володимир Зеленський поки не анонсував, чи поїде на захід. Однак головний дипломатичний радник Ігор Жовква заявив, що Зеленського не буде, якщо "лідери демонструватимуть дефіцит мужності".

Для нас це буде знаком, що це добре (якщо президент відвідає саміт – 24 Канал). І що перспективи вступу України в НАТО будуть позитивні,
– зауважив Олексій Буряченко.

Й справді, зважаючи на заяву Жовкви, поява Зеленського на саміті у Вільнюсі, означатиме, що всі умови, які висунула Україна, будуть задоволені. Найбільшою легітимізацією консолідованої позиції країн членів НАТО буде участь безпосередньо лідера Північноатлантичного альянсу – США в особі президента Джо Байдена.

Зауважимо, що він вже анонсував свою присутність на саміті. Крім того, Байден відвідає Велику Британію та Фінляндію.

Олексій Буряченко про умову для приїзду Зеленського на саміт НАТО: дивитись відео

Від саміту очікують політичного рішення

Зараз Україні важливо отримати два важливі рішення, які продемонструють серйозність намірів наших партнерів.

"Це гарантії безпеки, на кшталт тих, які США давали Ізраїлю. Можливо, гібридизацію гарантій безпеки, які отримали Фінляндія та Швеція на шляху до НАТО. Ну і нам потрібне політичне рішення від усіх членів НАТО, що Україна все ж буде членом Альянсу", – розповів політолог.

Тобто вступ в НАТО не буде підлаштований під час наступного саміту чи до конкретної дати в часі. Натомість мовиться про прийняття політичного рішення про членство України в НАТО за наслідком перемоги на полі бою.

Саміт НАТО у Вільнюсі: що відомо

  • Пані Посол України у НАТО Наталія Галібаренко нещодавно заявила, що очікує почути на саміті конкретні плани щодо вступу України в Альянс. При цьому важливо зрозуміти, що членство України в НАТО дуже малоймовірне до закінчення війни. Однак зараз від партнерів важливо отримати політичне рішення про майбутній вступ в Альянс.
  • На цьому раніше також наголошував Володимир Зеленський. Він зазначив, що від НАТО Україні потрібно "окреслення майбутнього". Тобто мовиться про перспективу вступу України до Альянсу в майбутньому.
  • Своєю чергою, президент США Джо Байден напередодні заявив, що підтримує спрощену процедуру для України до вступу в НАТО. Конкретних термінів щодо вступу він не називав. Але змінитись це може якраз на майбутньому саміті.