Таку думку 24 Каналу озвучив колишній посол України в США Валерій Чалий. За його словами, якщо Україна не стане членом НАТО, то іноземні інвестори не вкладатимуть кошти на відбудову України.
До теми Байден за скасування ПДЧ для України, Зеленський критикує НАТО: головні події саміту у Вільнюсі
"Ми повинні далі наполягати на цьому рішенні, бо це рішення про виживання України у майбутньому. Ніякі інвестиції не підуть в Україну без членства України у НАТО. Альтернатив я поки не бачу", – наголосив експосол.
Конкретні кроки до членства у НАТО
Валерій Чалий зазначив, що Україна вже подавала заявку на вступ до Альянсу. У 2008 році США підтримали її, а Франція, Німеччина заблокували. Зараз ситуація інша.
Тут ситуація нова. Сподіваюсь, ніхто не буде нагадувати, що потрібно ПДЧ. Президент Зеленський хоче витиснути максимум вже сьогодні на вечері. Президент США вже заявив, що все сформовано. Це дещо звужує можливості. Але більш важливо прокласти місток до конкретних кроків,
– сказав він.
На думку експосла, Україні не варто говорити, що "ми вже де-факто в НАТО, треба тільки оформити". Це не правда, має бути політичне рішення кожної країни. Насамперед важлива лідерська роль США.
"Якщо на саміті у Вашингтоні (у 2024 році – 24 Канал) не буде прийняте рішення про запрошення, то це буде складна ситуація. Для НАТО дешевше і надійніше членство України. Це дуже логічне рішення, але воно наразі не прийняте", – вважає Чалий.
Зеленський прибув на саміт НАТО: дивіться відео
Саміт НАТО у Вільнюсі: останні новини
- Президент України Володимир Зеленський станом на 16:10 11 липня вже прибув до Вільнюса. Також на саміт вже прибув міністр оборони Олексій Резніков. Спілкуючись з журналістами, він заявив, що саме у Вільнюсі Україна і Франція підпишуть меморандум щодо навчання українських пілотів на F-16.
- Президент США Джо Байден заявив, що країни НАТО вже узгодили формулювання щодо інтеграції України в Альянсу. Їх запропонував Єнс Столтенберг – чинний генсек НАТО. Американський лідер наголосив, що момент – дуже важливий для України.
- Посол Литви в НАТО Дейвадас Матулоніс заявив, що Україна не отримає запрошення до НАТО під час саміту у Вільнюсі. Замість запрошення до НАТО, буде встановлена набагато чіткіша процедура щодо вступу України. Він додав, що на саміті не буде сказано, що Україна стане членом Альянсу після закінчення війни.
- Вперше після розпаду Радянського Союзу НАТО політично схвалило детальні плани оборони, які мають забезпечити колективний військовий захист Альянсу від великого нападу з боку такої держави, як Росія.