"Це велике досягнення. Однак, воно ще не історичне. Та воно стане таким, коли Сербія перейде межу й стане повноправним членом Європейського Союзу", - каже Президент Сербії Боріс Тадіч.

Проблема Косово не перешкодила цій балканській країні отримати омріяний статус.

Раніше Белград і Приштина уклали договір про статус краю. Тим часом у самому Косові багато хто вважає, що Сербії не варто так скоро прощати гріхи минулого щодо Косова. А також, що край слід теж прийняти до Євросоюзу, разом із Сербією.

“Ми всі пам'ятаємо те, що було. Я не є прихильником помсти, але Європа повинна реалістично дивитися на речі. Усі країни повинні разом вступати до ЄС. А це несправедливо, це дискримінація Косова та інших колишніх югославських країн”, - каже житель Приштини Албер Мірдіта.

Ще одне резонансне рішення саміту в Брюсселі - ЄС визнав Національну раду Сирії "законним представником" сирійського народу. Таким чином, повторюється "лівійський сценарій": торік Європейський Союз також визнав опозиційну Національну раду Лівії "законним посередником у переговорах".

Тим часом, ухвалення рішення про вступ Румунії та Болгарії до Шенгенської зони відклали на вересень. Також лідери країн-членів ЄС продовжили мандат бельгійця Германа ван Ромпея на посаді голови Європейської ради. Цю посаду він обійматиме наступні 30 місяців.