Про це 24 Каналу розповів голова центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко. За його словами, "Росатом" брався за енергетичні проєкти в різних країнах, щоб розширювати свою експансію та ставити в залежність від себе.

Читайте також Ядро атома як кістлява рука "русского міра": для чого Росія будує АЕС за кордоном

Чи втратить щось Європа

Як зазначив Ярослав Божко, санкції проти "Росатому" сильно вдарять по Росії, але це буде удар суто по атомній галузі. Генеральний директор корпорації та перший заступник адміністрації Владіміра Путіна Сєргєй Кириленко – є одним з головних "провідників" незаконних референдумів на окупованих територіях України.

Також ця особа відповідально за безлад на території Запорізької АЕС, яка перебуває під ворожою окупацією та контролюється "Росатомом".

Ярослав Божко сказав, що дадуть санкції проти Росатому: дивіться відео

Санкції проти Росатому допоможіть зупинити енергетичну експансію Росії, а європейські країни від цього ніяк не постраждають.

Наразі це буде виглядати радше, як вимушена ізоляція "Росатому", як зупинка його енергетичної експансії. І тут ми не можемо сказати, що Європа залишиться абсолютно бідна, тому що паралельно, наприклад, існують США, такі компанії як Westinghouse, які можуть бути джерелом постачання ядерних технологій,
– сказав Божко.

Також голова центру політичних студій "Доктрина" зазначив, що "Росатом" не має нічого цінного, що міг би дати Європі.

Чому не вводили санкції раніше

  • Корпорація "Росатом" залишається поки що без санкцій зі сторони ЄС та США. Компанії дозволяють працювати попри війну проти України та ядерний тероризм на ЗАЕС.
  • Політтехнолог Михайло Шейтельман припустив, що це може бути пов'язано із тим, що Росія видобуває, збагачує та постачає уран. Росатом виробляє близько 40% збагаченого урану у світі, а контракти укладаються на 15-20 років.
  • Очікувалось, що "Росатому" дозволять працювати в обмін на їх витіснення з Енергодару, але поки що свідчень того, що росіяни готові покинути місто та АЕС немає.