Тепер росія планує купити 70 мільярдів доларів у китайських юанях та інших валютах "дружніх" країн. Зробити це хочуть до кінця року. Це за умов, що половина валютних резервів країни в доларі та євро будуть заморожені західними санкціями.

До теми російська економіка вже відкотилась на 4 роки лише за один квартал: що буде далі

План вже підтримали

Попередньо відомо, що в росії збирались на нараду посадовці. Там вони й підтримали такий хитромудрий план. Нарада відбулась 30 серпня і на ній була присутня голова російського центробанку ельвіра набіулліна.

Раніше росія вже заморожувала 300 мільярдів доларів, але їй це не допомогло, а лише створило нові проблеми. Ці гроші стали вразливістю та символом втрачених можливостей. Утримання цих грошей є прямим скороченням інвестицій в росію на користь інвестицій в інші країни.

Але для росії буде проблемно купувати валюти інших "дружніх" держав. Мається на увазі тих, які не запровадили санкції проти росії. Адже подальший продаж, наприклад, юанів вимагає окремої угоди з Китаєм, яку буде дуже важко досягти під час кризи.

Інші валюти, такі як дирхам ОАЕ, через такі маніпуляції дуже ризикують. Адже уряди можуть змінити свою політику. Зокрема, турецька ліра стикається з серйозними ризиками девальвації. Про це знають і визнають в уряді росії.

Як рублю допомагає продаж нафти та газу

Надходження від експорту нафти та газу продовжуються і перевищення доходів над витратами досягло рекордного рівня цьогоріч, що й підштовхує рубль догори. План росіян ропонує витратити 4,4 трильйона рублів, а це 70 мільярдів доларів, щоб купити валюти "дружніх" країн, передусім – саме юанів.

Банки, як зазначається в плані, наразі переповнені м'якими валютами. Спроби перевести міжнародну торгівлю з доларів і євро не надто успішні. Торгові партнери росії не в захваті від прийому платежів у власних валютах.

росія та китайський юань

У плані не згадують те, що юань впав по відношенню до долара цього року. А це знизило вартість резервів росії, які вона перераховує у валюті США.

До вторгнення в Україну, росія постійно збільшувала свої інвестиції в юані в рамках кампанії з диверсифікації резервів. Хоча ці активи не були заморожені санкціями США та Європи, доступ росії до них все одно обмежений.

План передбачає, що активи в юані можуть сягнути 180 мільярдів доларів. На 1 січня 2022 року на юань припадало 17,1% резервів, або трохи більше 100 мільярдів доларів.

План передбачає витратити усі 180 мільярдів доларів протягом наступних 3 – 5 років, щоб допомогти покрити величезні витрати на заміну іноземних технологій і перенесення транспортної інфраструктури на нові ринки в Азії.

Санкцій проти росії

  • У G7 планують узгодити та представити план зі встановлення граничних цін на російську нафту. Поширюватиметься це обмеження й на нафтопродукти, зокрема мазут. Таким чином хочуть ще більше погіршити життя росії.
  • Глава МЗС України Дмитро Кулеба та всі наші політики працюють над тим, щоб санкції проти росії посилювались. Зокрема, Кулеба обговорив нові обмеження з главою німецького МЗС Анналеною Бербок. Вони обговорили восьмий пакет санкцій Євросоюзу.

Санкції впливають не лише на економіку росії: дивіться відео