Творець храму - архітектор Антоніо Ґауді

Геніального Антоніо Ґауді, який займався проектом, часто питали чому він так довго будує “дім Всевишнього”. На що він жартома відповідав: “Мій клієнт нікуди не поспішає”.

Якщо серйозно, Саґраду Фамілію будують так довго з двох причин. По-перше, зводять храм виключно на пожертви парафіян. По-друге, специфічна робота зі складними архітектурними формами.

Вежі присвячені апостолам та євангелістам

За задумом Ґауді, архітектурний ансамбль храму повинен включати аж 18 веж. 12 із них будуть присвячені апостолам, чотири 120-метрові зведуть на честь євангелістів: Луки, Матвія, Іоанна та Марка. 170-метровий шпиль увінчаний хрестом буде присвячений Ісусу, а трохи менша дзвіниця поряд - Діві Марії.

Башти символізують Святе Причастя

Кожну башту Ґауді планував прикрасити по-різному, але спільними для усіх були снопи пшениці та грона винограду, які символізували Святе Причастя.

Ґауді завершив лише один з трьох фасадів

Аби побудувати Саґраду Фамілію Антоніо Ґауді знадобилося б не одне життя. 40 років він працював над сакральною спорудою і довів до кінця лише фасад Різдва Христового. Інші 2 фасади - Слави та Страстей Христових - залишилися для його наступників, які працювали за кресленнями Ґауді.

Будівництво фасаду Слави розпочалося лише у 2000 році. Сучасні зодчі широко застосовують комп’ютері технології. На віртуальних моделях вони ретельно перевіряють чи дійсно можливо втілити задуми Ґауді в життя.

Саґраду Фамілію освятив Папа Бенедикт XVI

Між тим, пересічним каталонцям уже набридло чекати. У листопаді 2010-го після численних прохань пастви Папа Бенедикт XVI освятив Саґраду Фамілію і офіційно проголосив її готовою до Служби Божої.

За найскромнішими підрахунками, щороку у храмі Ґауді буває до 3 мільйонів туристів. Завдяки цьому Саґрада Фамілія за популярністю на одному місці з музеєм Прадо в Мадриді та палацом Альгамбра в Гранаді.