Що кажуть у "Миротворці" про закриття

Офіційне повідомлення опублікували на сайті вранці 10 грудня. Він припинить роботу о 18 годині.

ЦІкаво: Сайт "Миротворець" розбурхав ООН: в організації його вимагають закрити

На радість потворам від медіябл*тьства, бойовикам та російським найманцям, а також на вимогу деяких об’єктивних обставин ми повністю зупиняємо сервери "Миротворця" та всі його дзеркала,
– йдеться у повідомленні.

Закривається і доступ до відомостей щодо об'єктів дослідження "Миротворця" в розділі "Чистилище". Саме туди вносять російських пропагандистів, бойовиків та людей, що мають чітку антиросійську позицію. Тимчасовий доступ до "Чистилища" буде забезпечений лише для окремих категорій користувачів на певному закритому ресурсі.

"Всі інші проєкти Центру працюватимуть і надалі у відкритому і доступному режимі", – додали у "Миротворці".

Цікаво: Редакторка Cosmopolitan Пліхіна загриміла в базу "Миротворця" після ганебного посту в фейсбуці

Причини закриття сайту

Ексаступник міністра з питань окупованих територій Георгій Тука, який є одним із засновників сайту "Миротворець" назвав причину зупинки роботи сервісу. Це – проблеми з фінансуванням проєкту.

Прошу не розганяти "зраду" на порожньому місці. Ніякого відношення до тимчасового припинення роботи "Миротворця" влада не має. Припинити роботу волонтерського проєкту не здатен ані Володимир Зеленський, ані Путін, ані Макрон з Меркель. Проблеми в роботі ресурсу пов'язані з проблемами в фінансуванні,
– наголосив Тука.

За його словами, діяльність сайту за час його існування фінансували виключно благодійники, а не приватні особи чи держава. Це давало змогу ресурсу вести незалежну роботу, спрямовану на підвищення рівня безпеки України.

Дізнайтеся більше: "Миротворець" почав вносити у базу українців, які цькують затриманих у Рівному активістів

"Останнім часом склалась ситуація, яка ускладнила роботу ресурсу: частина донорів почала наполегливо рекомендувати організаторам ресурсу узгоджувати свою діяльність з однією, з політичних сил. Такі пропозиції не відповідають принципам "Миротворця" і не можуть бути прийнятними", – додав співзасновник сайту.

На скільки часу закривають "Миротворець"

Організатори волонтерського проєкту конткретні терміни не називають. За їх словами, сайт "тимчасово припиняє роботу".

Водночас телеграм-канал "Klymenko Time" пише, що "Миротворець" закривається лише на 2 години для профілактики.

"Миротворець" не закривається. Це всього лиш тролінг зі сторони сайту",
– йдеться у повідомленні.


Проєкти "Миротворця"

Чим відомий сайт "Миротворець"?Незалежна неурядова організація, яка займається дослідженням ознак злочинів проти нацбезпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

На "Миротворці" складали і публікували у відкритому доступі базу, де вказані персональні дані "зрадників Батьківщини, бойовиків, російських військових". Відомості про них зазвичай заносять у розділ "Чистилище". У центрі наголошують, що їхня діяльність відповідає законам України та міжнародним нормативно-правовим актам.

Хто і чому хотів закриття "Миротворця"?

Заступник голови місії ООН Бенджамін Моро закликав чинну українську владу закрити сайт "Миротворець. Причина – інформація, яку публікує цей ресурс, нібито несе загрозу для людей бо є особистою. Також Моро назвав діяльність "Миротворця" незаконною.

Згодом обурилися діяльності "Миротворця" і в Німеччині. Усе через включення до списків цієї бази ексканцлера Німеччини Герхарда Шредера за "спробу легалізації захоплення російськими окупантами Криму".

Що відповіли в Україні?

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков наголосив, шо парламент не має повноважень закривати сайти. Проте, політик таки закликав "Миротворець" працювати у рамках українського законодавства через скарги ООН.

Водночас президент Володимир Зеленський, коментуючи вимоги закрити "Миротворець", також пояснив, що не займається відкриттям чи закриттям сайтів. Україна є демократичною державою, тому неправильно, аби президент втручався у роботу інтернет-ресурсів.