Таку заяву зробили у Центрі протидії корупції, посилаючись на лист від Генпрокуратури.

Читайте також: Звільнення Ситника та Холодницького – питання часу, – політолог

Зазначають, що Юрій Луценко у червні передав справу проти Холодницького в СБУ. І поки що не поставив свій підпис на підозрі. А це не дозволяє відсторонити керівника САП через суд.


Суд розслідує кримінальну справу щодо Ситника

СБУ розслідує факти підбурення до створення штучних доказів захисту (ч. 4 ст. 27 та ч. 2 ст. 384 Кримінального кодексу) та розголошення даних досудового розслідування (ч.1 ст. 387 Кримінального кодексу). Однак, ні Генпрокуратура, ні СБУ не вносять до кваліфікації дій Холодницького епізод щодо втручання в роботу суду, відповідальність за який передбачена ч. 2 ст. 376 Кримінального кодексу.

Читайте також: Що відбувається між НАБУ та САП: Ситник зробив заяву

Це також стосується справи "квартирного хабара" в.о. міністра охорони здоров’я Супрун, у якій Холодницький діяв зі своїм заступником Кривенком. Мовиться про задокументоване обурення Холодницького тим, що прокурори без його відома погодили клопотання детективів НАБУ про проведення обшуків. Відтак, Холодницький вимагав від прокурорів вплинути на суд. У результаті прокурор телефонували до заступника голови суду з відповідними вимогами.

Незважаючи на зібрані НАБУ докази проти Холодницького, генпрокурор свідомо передав справу до СБУ намагаючись зняти із себе публічну відповідальність за слідство, — коментує юрист ЦПК Андрій Савін. Тим не менше, за законом підписання підозри Холодницькому залишається виключною компетенцією генпрокурора. Крім того процесуальне керівництво у цій справі й надалі залишається за Генпрокуратурою,
– заявив юрист ЦПК Андрій Савін.

У даному провадженні НАБУ отримало дозвіл на прослуховування кабінету керівника САП Назара Холодницького.

Нагадаємо, мова йде про так звану "акваріумну справу". У червні стало відомо про те, що жучок від ГПУ та НАБУ кілька тижнів пробув на акваріумі в кабінеті Холодницького. І він наговорив на 4 кримінальні провадження, два з яких ГПУ передало Службі безпеки України. Зокрема, ці справи стосуються підбурення до створення штучних доказів захисту та розголошення даних досудового розслідування.