Слідчі СБУ встановили, що Бровченко, чиновники держпідприємства "Український центр "Безпека" та державної акціонерної холдингової компанії "Артем" діяли всупереч інтересам України на користь іноземної компанії. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Читайте також: Корупція в оборонці: ГПУ хоче звільнити від відповідальності друзів Гладковського

Журналістам 24 каналу вдалось завантажити рішення суду із реєстру перш ніж його закрили для перегляду.

Відповідно до нього, громадянин США (з 2017 року) виконуючи завдання спецслужб Росії приїхав до України для отримання інформації про плани постачання зброї і боєприпасів до ЗСУ. Тут він зустрівся зі співробітниками Мінекономіки та керівниками держпідприємств, що займаються оборонними замовленнями.

Дізнавшись про наміри України налагодити серійне виробництво снарядів 152/155 мм, він вступив у злочинну змову з ексзаступником міністра уряду Гройсмана Юрієм Бровченком і директором держпідприємства "Безпека" Владиславом Глазуновим.

За інформацією СБУ вони підписали збитковий контракт на виготовлення і постачання лінії з виробництва артилерійських снарядів на загальну суму понад 16,5 мільйона доларів.

Після цього авансовий платіж у розмірі понад 8,2 мільйона доларів був переведений на рахунки фіктивних офшорних підприємств та привласнений учасниками схеми. СБУ повідомляє, що іноземна компанія обладнання в Україну так і не постачала.

За декілька днів до цього співробітники СБУ затримали керівника держпідприємства та представника іноземної компанії. Держчиновнику вже обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою терміном два місяці із правом внесення застави у розмірі 2,8 мільйона гривень.

Вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу іноземцю.


Затриманий посадовець / фото СБУ

Що відомо про Юрія Бровченка?Юрій Бровченко – ексзаступник міністра економічного розвитку і торгівлі України (з липня 2016 року по вересень 2018). У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі Юрій Бровченко відповідальний за розвиток оборонно-промислового комплексу, а також за стандартизацію і технічне регулювання.

Починаючи з 2008 року опікувався питаннями національної безпеки і оборони на державному рівні. У 2010-2011 роках очолював департамент утилізації компонентів ракетного палива та ракет і боєприпасів в Міністерстві оборони України.

З 2011 по 2015 роки працював в Мінекономрозвитку на посадах директора департаменту економіки оборони та безпеки, заступника директора департаменту економіки оборони та безпеки — начальника управління мобілізаційної роботи та резервів. До призначення на посаду заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України скеровував роботу мобілізаційного підрозділу у Державному концерні "Укроборонпром".

Усе про корупційні схеми в Укроборонпромі – читайте у матеріалах 24 каналу.