"Звичайно, це може бути питанням. Країна, яка входить у п’ятірку виробників найцікавішого ІТ-продукту, повинна набагато потужніше займатися своїм національним ринком", — заявив голова Національного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко.
Він наголосив, що українські фахівці здатні ефективно протистояти атакам на інформресурси.
"Організації, які відповідають за безпеку наших інформаційних систем, повинні знаходитися в більшому тонусі та завчасно діяти. Можливості в нас є", — сказав він.
На думку Семиноженка, Україна повинна ретельніше захищати інформаційні бази, бо такий захист є складовою національної безпеки.
"Хакерська атака — це порушення норм права, коли вона організовується кимось, а з іншого боку — це зайвий раз нас підтримує в тонусі, щоб ми були готовими захищати ті бази, які представляють собою елементи національної безпеки", — сказав він.
Як повідомлялось, у вівторок, 31 січня, правоохоронці вилучили 200 серверів файлообмінника і припинили підтримку домену ex.ua. Закриття ресурсу викликало хвилю протестів серед українських інтернет-користувачів. Згодом невідомі провели атаки на сайти державних установ. Першим припинив роботу сайт МВС, після нього — Президента України, Нацбанку і Партії регіонів. Урядовий портал, сайт Верховної Ради і СБУ працювали з перебоями.
Офіційно причиною вилучення серверів називали відповідні звернення від компаній Adobe, Microsoft та інших. Згодом ці компанії заявили, що не просили закривати ресурс.
Сьогодні файлообмінник частково відновив роботу.