Відповідна заява з'явилася на сторінці посольства України в Болгарії у Facebook.

Читайте також: Болгарія посилила візовий режим

Як зазначають у представництві України, посольство "категорично засуджує незаконне відвідування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим" представником партії "Атака" Мариновим, а також деякими журналістами та громадськими діячами.

У відомстві заявили, що Росія цинічно використовує етнічних болгар в Криму та їхній зв'язок з історичною батьківщиною, аби виправдати і легітимізувати свою гібридну кампанію з привласнення півострова.

Доказом цього є проведення на території тимчасово окупованого Криму "Тижня болгарської культури" ... на який незаконно прибула згадана делегація з Республіки Болгарії,
– підкреслили у відомстві.

У посольстві нагадали, що відвідування окупованого Криму без відповідного дозволу з боку української влади є порушенням Статуту ООН та резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України від 27 березня 2014 року.

"У разі порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України і виїзду з неї порушників буде притягнуто до відповідальності, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України", – підсумували дипломати.

Раніше стало відомо, що окупований Крим відвідала делегація з Швейцарії. В тамтешньому посольстві України пригрозили за це санкціями.

Яка ситуація з дипломатичним визнанням анексії Криму?Після того, як Росія анексувала Крим у березні 2014 року, більшість країн світу заявили про засудження дій РФ. Про свою підтримку територіальної цілісності України заявили також у Раді Європи, Європейському Союзі, та НАТО. 27 березня 2014 року Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію про територіальну цілісність України, яку підтримали 100 країн, 58 держав утрималися, 11 проголосували проти. Позицію Росії щодо Криму підтримали зокрема Білорусь, Вірменія, Сирія, КНДР та Зімбабве.