Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник, зауваживши, що для цього знадобилося б приблизно 2 – 4 місяці. Питання лише у частості застосування цієї зброї.
Дивіться також Ми довго працюємо над далекобійною зброєю, я – в позитиві, – Зеленський
"Дали б достатню кількість авіації, хоча б 1500 ракет ATACMS, то ми могли б стиснути лінію розмежування принаймні до старої за кілька місяців", – переконаний Черник.
Військовий експерт розказав, що під час війни у Перській затоці, яка тривала з серпня 1990-го року по лютий 1991-го року, за 37 днів американці застосували понад 600 цих далекобійних ракет. Так були дні, коли використовували від 20 до 100 ATACMS.
Мені тяжко собі уявити, що ми за одну добу можемо застосувати 10 ракет ATACMS. І хоча б 10 днів так попрацювати,
– сказав полковник запасу ЗСУ.
Петро Черник зазначив, що ці 10 днів могли б бути дуже критичними для російської логістики. Особливо, якщо на відстані до 300 кілометрів українська армія могла б вражати ворожу залізницю – російські ешелони та електротяги.
"На 90% в зону окупації довозиться саме залізницею. Картинка могла б кардинально змінитися", – наголосив військовий експерт.
Ракети ATACMS для України
- США не ухвалили рішення щодо передачі далекобійних ракет ATACMS для України. Радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван зазначив, що, за можливості, цю зброю передадуть. Утім, нині у Білому домі тривають дискусії щодо цього.
- Тим часом сенатор Ліндсі Грем сподівається, що Україна таки отримає ATACMS у 2024-му році. Так українські військові зможуть зруйнувати Кримський міст.
- Зазначимо, що ЗСУ уже отримували ці далекобійні ракети. Окрім того, їх уже застосовували у бою.