Таку думку висловив міністр закордонних справ та обраний президент Латвії Едгарс Рінкевичс в інтерв'ю.
Дивіться також Гарантії безпеки і вступ України в НАТО: що сигналізує раптова зустріч Макрона, Шольца та Дуди
Чому Україна досі не член НАТО
Він зазначив, що головною причиною є внутрішня дискусія у НАТО, а не сама Україна чи негласне "вето" Росії.
Причина полягає у тому, що зараз у багатьох столицях держав-членів НАТО немає достатньо чіткого розуміння, що робити із ситуацією, коли держава, яка воює, приєднується до Альянсу, і що це означає в контексті Статті 5. Скажу прямо: ось це головне питання. І саме на це питання багато держав-членів не можуть дати відповідь,
– зазначив Едгарс Рінкевичс.
На думку Рінкевичса, якби у НАТО сформувалася чітка думка, то Будапешт не став би перешкодою.
"Я вважаю, що коли дійде до фінального процесу ухвалення рішення, то я вірю – усі без винятку союзники погодяться. Але наразі перепоною є ось це ключове питання. Є країна у війні. Є "п’ята стаття" НАТО. І зараз не одна-дві держави, а дуже багато держав намагаються зрозуміти, що це означає для Альянсу", – додав він.
Рінкевичс резюмував, що Латвія бачить майбутнє України у НАТО і зі свого боку робитиме усе можливе для того, щоб це сталося.
Скільки країн хочуть бачити Україну членом НАТО
Під час візиту в Київ прем'єр Канади Джастін Трюдо підтвердив, що його країна підтримує нашу державу. Загалом вже 20 країн Північноатлантичного альянсу підтримали вступ України у НАТО. Зокрема, Оттава офіційно підтримала вступ України в НАТО, "щойно це дозволять умови".