Виробництво Himera розпочалося на початку повномасштабного вторгнення Росії. Однак більш-менш серійне виробництво розпочалося у квітні 2023 року. Про це в ефірі телемарафону розповів віцепрем'єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пише 24 Канал.
Варте уваги Одночасно знешкоджують як 1, так і 221 дрон: у ЗСУ пояснили важливість і переваги РЕБ у війні
Виробництво Himera масштабується
Федоров розповів, що Himera – це унікальна технологія, яка працює під ворожим РЕБом. Він зазначив, що наразі виробництво Himera масштабується і допомагає українським військовим.
Міністр нагадав, що Himera стала найкращим стартапом IT-Arena 2023 року в напрямку defense tech. Завдяки цьому проєкт отримав грант у розмірі 10 тисяч доларів, який сприятиме масштабуванню і розвитку продукту.
Він додав, що завдяки підтримці медіа та увазі в проєкту Himera стане ще більше донорів та інвесторів.
Що відомо про Himera: деталі
Федоров інформував, що українці створили рацію, яку не глушать росіяни. За його словами, росіяни не можуть заблокувати сигнали рації та розшифрувати його. Розробка тримає заряд до 4 днів.
Також рацію можна інтегрувати в систему ситуаційної обізнаності або використовувати як GPS-маяк – для пошуку та евакуації воїнів. Керувати системою радіостанцій можна просто через застосунок у телефоні.
Himera – це портативні радіостанції тактичного рівня для захищеного зв'язку на рівні "взвод-відділення".
Український військовий портал Defence Express інформує, що фахівці проєкту Himera працюють і над удосконаленням своїх радіостанцій. Так, у липні стало відомо, що Himera отримали новий важливий функціонал – MESH, завдяки якому радіостанції можуть створювати цифрову мережу типу MANET.