У неділю, 1 березня, росіяни, які вийшли на марш пам’яті російського опозиціонера Бориса Нємцова, ще не можуть збагнути, у якій країні вони мусять жити далі. Для більшості це — справжнісінький шок. У Росії ніхто не міг допустити, що Путін зруйнує останню стіну власної фасадної демократії, і почне фізично винищувати найбільш публічних і сильних опонентів.

Вбивство Нємцова = Євромайдан 30 листопада

Те, що сталося на Москворецькому мосту в Білокам’яній в ніч на 28 лютого, можна порівняти з українськими подіями в ніч на 30 листопада 2013 року.

Коли співробітники "Беркуту" жорстоко відлупцювали молодь на Майдані Незалежності. В Україні зрозуміли, що для тодішнього режиму, немає загальнолюдських чи моральних меж. Незважаючи на те, що багатьма людьми оволодівав страх, українці знайшли сили, аби вийти на вулиці та відстояти свою правду. Події тієї ночі на Майдані багатьох змусили опритомніти й допомогти стати на шлях боротьби.

Для росіян розпочався власний час "Ч". Вбивство Нємцова має стати потужним сигналом для активізації опозиційної боротьби, об’єднанням у спільний політичний фронт усіх, хто проти Путіна.

Росію може врятувати хвиля протестів

Від занурення у морок масових політичних репресій, Росію може врятувати нова хвиля активності громадян, потужніша за протести на Болотній площі. Усвідомлення безперспективності і дикості правління Володимира Путіна для Росії.

Уразі неспроможності російської опозиції та громадянського суспільства віднайти спосіб об’єднання зусиль у боротьбі проти путінського режиму на Росію та її найближчих сусідів чекає важке майбутнє.

Вбивство відомого російського політика Бориса Нємцова, безумовно, було "холодним душем" для Заходу. Пішовши на сталінські кроки, Путін продемонстрував Заходу усю рішучість і відчайдушність своєї влади.

Захід вкотре переконався у цинічності Путіна й небажанні домовлятись щодо неістотних, на думку російського президента, речей. Зараз лідери країн НАТО тримають затяжну паузу. Мінські домовленості порушені неодноразово. Йде імітація реалізації мирного плану. Захід у роздумах.

На наступний ранок після вбивства, температуру напруження європейського простору можна оцінити по заголовкам провідних видань. На британському радіо "ВВС" в ефірі нагадали найбільш гострі цитати Бориса Нємцова щодо Путіна. Одна з найяскравіших, опозиційний політик називає режим Путіна "фашистським". За їх думкою, це було найбільш образливим для Путіна.

Смерть Чечетова пройшла фактично непоміченою

Поряд з вбивством Бориса Нємцова, самогубство колишнього функціонера режиму Януковича Михайла Чечетова, пройшло фактично непоміченим. Для політичного ландшафту України це досить показово.

Це показує, що особи, які причетні до колишнього режиму, відчувають неподоланну психологічну безвихідь, що доводить їх до самогубства. Антиукраїнська ідеологія та бандитська вседозволеність морально слабшає в громадській свідомості.

З такою кількістю злочинів за плечима просто неможливо нормально жити. Смерть Михайла Чечетова безумовно "підкосить" його колишніх соратників. Цілком вірогідно, що дехто з цієї команди особисто звернеться до Генпрокуратури зі свідченнями. І процес розслідування злочинів Януковича піде швидкими темпами.