Про це заявив Президент України Петро Порошенко у своєму Twitter.

Читайте також: Росію викрили на брехні в питанні миротворців ООН на Донбасі

"Миротворці ООН – це ще не мир, але вже і не війна. Миротворці ООН на всій території окупованого Донбасу з виходом на неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону гарантують припинення активних бойових дій", – наголосив він.

За словами глави держави, сьогодні Україна, США, Німеччина та Франція мають спільне бачення миротворчої місії на Донбасі й практично готові вносити спільну резолюцію на розгляд Радбезу ООН.

"І якщо Росія скористається правом вето, це буде її викликом не лише Україні, а всій світовій спільноті", – додав Президент.

Водночас, український глава зазначив, що не може сказати, коли буде ухвалення рішення про миротворчу місію.

Буду відвертим, я не можу сьогодні назвати навіть приблизні терміни рішення про миротворчу місію. І навіть не можу впевнено прогнозувати, що воно станеться. Але це точно те, що потрібно Україні. Мегаскладність цього завдання не означає, що ми не повинні над ним працювати,
– підкреслив Порошенко.

Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко заявив, що запровадження миротворчої місії ООН на територію Донбасу не відбувається через блокування цього питання Росією, незважаючи на те, що вона є одним із підписантів Будапештського меморандуму та виступала гарантом безпеки України. Тому, за словами глави держави, Росія повинна пояснити всьому світові, чому вони проти.

Наразі Україна разом зі США, Францією і Німеччиною готує проект резолюції про введення на Донбас миротворчої місії ООН, який внесуть до Ради безпеки.

Що таке миротворча місія?Це дії міжнародної спільноти задля запобігання виникненню міждержавних або внутрішніх конфліктів. Операції зі встановлення миру проводяться за обов'язкової згоди сторін конфлікту. У 2017 році Президент України Петро Порошенко висунув ідею введення миротворців на всю територію Донбасу. У відповідь на це президент Росії Володимир Путін висунув вимогу, що миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і ні на жодних інших територіях".