Справа навіть не у проведенні реформ, а у вирішенні питання, якою має бути країна, яке стратегічне бачення її майбутнього.
Рефлекторні дії, спонтанність призводять до погіршення загальної соціально-економічної ситуації. Необхідно зосереджуватись не на вирішенні наслідків, а саме причин, які спровокували ці наслідки.
Зараз всі політики обговорюють майбутні зміни в уряді, кого на кого "замінять", зайняті пошуком кандидатів на виліт і їх наступників. Зрідка, але піднімають питання відставки глави уряду. Вже заявили і про нову коаліційну угоду. Тобто, говорять про все, окрім реальних дій, які потрібно робити вже навіть не сьогодні, а ще вчора.
На мою думку, необхідно зробити наступні кроки:
- Заслухати реальний звіт уряду і дати об'єктивну оцінку кожному міністру, не звертаючи увагу на політичну доцільність.
- Коаліції, якщо вона спроможна, розробити порядок денний для країни на 2016 рік.
- Для виконання завдань порядку денного бажано розписати по пунктах, датах програму дій майбутнього уряду.
- Саме під цю програму дій і мають бути підібрані кандидати на посади в уряд, які спроможні її виконати, щоб порядок денний для країни був втілений в життя.
- Напевно, не потрібно писати знову понад 60 реформ, а зосередитись на тих напрямках, які дадуть можливість країні "вижити". Це стосується питання війни, економічної і фінансової кризи.
Також, необхідно зробити реальне реформування:
Верховної Ради
Кабміну
ГПУ
МВС
СБУ
Міністерства оборони
Судової системи
От тоді ми зможемо отримати таку систему управління країною, яка буде здатна вирішувати проблеми, яких буде чимало і в наступному 2017 році. Але, це вже не будуть проблеми пов'язані з виживанням і збереженням країни.
P.S. Розумію, що нинішні політики цього не зроблять, на жаль, тому тільки перевибори, за новим законом, до того часу поки в політику не прийде більшість інших, в широкому сенсі цього слова.
P.P.S.Час вже громадянам брати на себе відповідальність за тих, кого обираємо, бо вони на це виявляється не здатні...
Читайте також: Про боротьбу з корупцією і злочинністю