Таку думку 24 каналу висловив політичний експерт Андрій Вігірінський.

Читайте також: Справа Дубневича: чому парламент дав дозвіл на арешт і що загрожує нардепу

Такі справи доводяться. Якщо три роки розслідується, то має бути швидко завершено. Головне: як саме встановлений склад злочину? Як Дубневич заволодів, вивів і обернув на власну користь ці гроші. Ось це треба довести,
– наголошує Андрій Вігірінський.

За словами експерта, питання, зокрема, у доказах завдання збитків державі. Якщо підприємства, які слідство підозрює в змові з Дубневичем при закупках для "Укрзалізниці", сплатили всі податки, то де ж незаконне заволодіння грошима? По-друге, питання до чиновників цього підприємства.

Чиновники неналежним чином використали державні гроші. Треба розуміти: якщо вони під примусом Дубневича робили закупки обладнання, то яким способом нардеп здійснював тиск на них? Навряд чи Дубневич робив це безпосередньо. І питання до Prozorro. Адже рішення прийняв тендерний комітет,
– зазначає Вігірінський.

Політолог підкреслює: потрібна сукупність доказів, що була попередня змова, співучасники встановлені, і Дубневич – один із них. Також встановлений спосіб, яким чином Дубневич заволодів сумою в 93 мільйони гривень.

У чому підозрюють народного депутата Ярослава Дубневича? Ярославу Дубневичу інкримінують привласнення, розтрату майна або заволодіння ним через зловживання службовим становищем. Зокрема, народного депутата підозрюють у зловживанні на посаді голови транспортного комітету Верховної Ради через вплив на посадовців "Укрзалізниці" в результаті чого держава зазнала збитків на суму 93 мільйона гривень.

31 жовтня Верховна Рада підтримала зняття недоторканності Ярослава Дубневича. Крім того, його дозволили притягнути до кримінальної відповідальності і арештувати. Дубневич своєї вини не визнає, але заявив, що не переховуватиметься і готовий до арешту.